Łubiana. VI Kaszubski Turniej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę"

czwartek, 17 listopada 2016 r., 08:17
fot. nadesłane

W sobotę w Zespole Kształcenia w Łubianie odbył się VI Turniej Kaszubskiej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę". W turnieju uczestniczyli mieszkańcy gminy Kościerzyna oraz przybyli goście z całego Pomorza. Nad prawidłowym przeprowadzeniem rozgrywek czuwał przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Baśki Maciej Felskowski, który określił zasady gry, jakie obowiązywały podczas turnieju.

Rozgrywka odbyła się według zasad tradycyjnej baśki z asem serce jako najstarszym trumfem, a zawodnicy rozegrali trzy rundy po 40 rozdań. Wśród zgłoszonych zespołów trzy najlepsze otrzymały nagrody drużynowe. Nagrodzonych zostało także pięć uczestników i trzy uczestniczki, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów.

Nowością i sporą niespodzianką dla uczestników było rozlosowanie "nagrody pocieszenia" dla nienagrodzonego zawodnika rywalizacji. Nagrody wręczyli: Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddziału Łubiana Irena Marszewska oraz Prezes Wdzydzkiej Inicjatywy Rozwoju Turystyki Łukasz Halboth. W trakcie ogłaszania wyników dużą satysfakcją dla organizatorów okazała się wygrana mieszkańca Łubiany Grzegorza Hetmańskiego. Turniej Kaszubskiej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę" spotkał się z dużą aprobatą uczestników, o czym świadczy radość graczy i deklaracja chęci uczestnictwa w kolejnych przyszłorocznych rozgrywkach.

Środki na realizację turnieju zostały pozyskane przez Wdzydzką Inicjatywę Rozwoju Turystyki z projektu grantowego Gminy Kościerzyna.

Lista nagrodzonych panów:
1. Hetmański Grzegorz
2. Miotke Andrzej
3. Sędzicki Marcin
4. Cieszyński Zdzisław
5. Olter Józef

Lista nagrodzonych drużyn:
1. EWA + TRZECH
2. Bronczki Kościerzyna
3. Nasz Dach Stężyca

"Nagroda pocieszenia": Stalke Alfons

Lista nagrodzonych pań:
1. Kwidzyńska Halina
2. Jendernal Ewa
3. Grudzień Teresa

nadesłane/ Łukasz Halboth

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.