Lipusz. Policjanci z wizytą u gimnazjalistów

środa, 16 listopada 2016 r., 09:15
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

We wtorek policjanci z Kościerzyny spotkał się z uczniami Gimnazjum w Lipuszu. W czasie prelekcji rozmawiał o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i przepisach, które obowiązują w tym zakresie. Omówił też konsekwencje prawne łamania określonych norm oraz zasady bezpieczeństwa w internecie.

Funkcjonariusze wyjaśniali uczniom pojęcia nieletni, czyn karalny i demoralizacja. Uczniowie poznali uprawnienia Policji i Sądu Rodzinnego, który podejmuje decyzje w sprawach nieletnich. Policjanci poruszali też temat agresji, jako zachowania nieakceptowanego i niosącego negatywne skutki w środowisku szkolnym.

W czasie spotkania omówiono też zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Ponadto podczas rozmów poruszane są również tematy związane z dopalaczami i środkami odurzającymi, przyczyny sięgania po środki odurzające przez młodych ludzi oraz odpowiedzialność prawna i aspekty zdrowotne związane z zażywaniem tych środków.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.