Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu" - 23 mandaty i dwa utracone prawa jazdy

wtorek, 15 listopada 2016 r., 12:48
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

23 kierowców i pieszych zostało ukaranych podczas poniedziałkowej kilkugodzinnej akcji kościerskich mundurowych "Niechronieni uczestnicy ruchu". Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez pieszych było przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz na czerwonym świetle. Większość mandatów powędrowało jednak do kierowców. Dwóch z nich stracili prawo jazdy.

To już kolejna akcja kościerskiej drogówki, która ukierunkowana była na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

- Działania policjantów miały na celu uświadomienie pieszym oraz rowerzystom, że oni również w dużym stopniu odpowiadają za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych. W miniony poniedziałek funkcjonariusze drogówki w ramach działań ukierunkowanych na pieszych i rowerzystów w ciągu kilku godzin interweniowali pięciokrotnie wobec pieszych oraz 23 kierowców samochodów, którzy swoim zachowaniem stworzyli zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu - podkreśla rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

- Najczęstszym tłumaczeniem pieszych był pośpiech, a wykroczenia polegały głównie na przechodzeniu przez ulicę w miejscach niedozwolonych i wchodzeniu na jezdnię na czerwonym świetle. Nie obyło się bez mandatów, które trafiły do dwóch pieszych. Dodatkowo ukarano mandatami karnymi 19 kierujących pojazdami, którzy popełnili wykroczenia względem pieszego, zatrzymywano dwa prawa jazdy - kontynuuje.

Funkcjonariusze przekonywali też poruszających się chodnikami i drogami dla rowerów do noszenia elementów odblaskowych, które zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo osób na drogach.

Ponadto podczas akcji ponad stu kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.