Zamek Kiszewski. Kią w drzewo - 11-latek z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala

wtorek, 15 listopada 2016 r., 11:02
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Zamku Kiszewskim. Pomocy medycznej potrzebował kierujący pojazdem oraz 11-letni pasażer, który z ciężkimi obrażeniami twarzoczaszki został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu w Zamku Kiszewskim, kościerska policja otrzymała około godziny 15. Kia uderzyłam tam w drzewo. Jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia służb ratunkowych z pomocą poszkodowanym ruszyli inni kierowcy. Kierowca ciężarówki na bytowskich tablicach rejestracyjnych uwolnił zakleszczonego w pojedźcie chłopca, po czym udzielono mu pierwszej pomocy. 11-letni pasażer pojazdu z ciężkimi obrażeniami twarzoczaszki został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Do szpitala trafił też kierujący samochodem.

- Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 42-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego kierujący kią picanto, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Okazało się, że kierujący prowadził samochód po użyciu alkoholu, dodatkowo policjanci zabezpieczyli krew do badań. Mundurowi 42-latkowi zatrzymali prawo jazdy - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Policjanci wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów, funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

- Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób - podkreśla asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.