"Bezpieczny weekend" - posypały się mandaty. Jeden kierowca stracił prawo jazdy

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 14:01
fot. archiwum

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu policjanci prowadzili działania pn. "Bezpieczny weekend". Policjanci skontrolowali ponad 600 kierowców pod względem trzeźwości, zatrzymali cztery dowody rejestracyjne oraz jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km.

Działania "Bezpieczny weekend" trwały od czwartku do niedzieli na terenie powiatu. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio wpływające na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych. Funkcjonariusze również zwracali uwagę na zapinanie pasów bezpieczeństwa.

W trakcie działań policjanci skontrolowali przeszło 600 kierowców na trzeźwość, zatrzymali cztery dowody rejestracyjne oraz jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.