Kościerzyna. Czołowe zderzenie seata z fiatem na K20

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 13:19
fot. AL

Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło na trasie Kościerzyna - Łubiana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący seatem wymusił pierwszeństwo przejazdu na fiacie, doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów.

Do zdarzenia doszło około godziny 11.

- Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący seatem toledo 18-latek jadąc od strony Kościerzyny chcąc dokonać manewru skrętu w lewo, nie upewnił się co do możliwości jego bezpiecznego wykonania, wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym od Kornego Fiacie Doblo, którym kierował 33-latek, doprowadzając tym samym do czołowego zderzenia obu pojazdów - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Wskutek zdarzenia ranny został kierujący fiatem. 33-latek został przetransportowany do szpitala. Kierującemu seatem 18-latkowi funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.