Trzy wypadki i kolizja na drogach powiatu w długi weekend

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 11:12
fot. archiwum

Az czterokrotnie służby ratunkowe interweniowały przy zdarzeniach drogowych podczas minionego długiego weekendu. W sumie w skutek tych zdarzeń trzy osoby przetransportowano do szpitala.

Do dwóch wypadków doszło w czwartek. Przed godziną na trasie Wąglikowice - Wdzydze peugeot 607 wypadł z trasy. Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński, kierujący pojazdem 62-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem gwałtownie skręcił w prawo, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. W skutek zajścia poszkodowana została 51-letnia pasażerka peugeota, którą przetransportowano do szpitala. W akcji ratowniczej uczestniczyli strażacy z OSP Wąglikowice, OSP Wdzydze Tucholskie, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po godzinie 17. strażacy z OSP Łubiana, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego ruszyli z pomocą poszkodowanym w wypadku, do którego doszło na K20 w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Łubiany.

- Kierujący Renault Megane 37-latek nie zachował należytych środków ostrożności w wyniku czego najechał na tył BMW, za kierownicą którego siedział 64-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna. Siła uderzenia była tak duża, że BMW siłą odrzutu uderzyło w poprzedzającego go Citroena C5, którym kierowała 43-letnia mieszkanka Kościerzyny. Do szpitala przetransportowano 12-letniego chłopca, który podróżował citroenem - podaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

W sobotni poranek interwencja służb była konieczna w miejscowości Kobyle (gm. Stara Kiszewa). Jak wynika z ustaleń policji, kierująca VW Passatem 34-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego najpewniej w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, gdzie kierowany przez nią passat rozbił się na drzewie. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W akcji ratowniczej wzięli udział OSP Stare Polaszki, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Sobotnim popołudniem w Małym Klinczu doszło z kolei do zderzenia dwóch pojazdów VW Passata oraz Renault Thalia. Jako przyczynę kolizji podaje się wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez 83-letniego kierującego jednym z pojazdów. Pomocy poszkodowanym udzielili strażacy z Kościerzyny i OSP Wielki Klincz oraz zespół ratownictwa medycznego. Szczęśliwie żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał hospitalizacji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.