Postaw na siebie - postaw na przyszłość

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 11:08

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku wspólnie z powiatowymi urzędami pracy w województwie pomorskim organizuje już po raz ósmy przedsięwzięcie pn. Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku to przedsięwzięcie w powiecie kościerskim odbędzie się dnia 17 listopada 2016 r. (czwartek) w godz. 10. - 14. w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie przy ul. 3 maja 9.

Celem przedsięwzięcia jest promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia wśród osób bezrobotnych i innych osób zamierzających uruchomić indywidualną działalność gospodarczą, jak również wspieranie rozwoju firm założonych m.in. przez osoby bezrobotne i przekształcaniu się ich w mikroprzedsiębiorstwa.

W trakcie trwania Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości - IDG osoby chcące uruchomić własną firmę będą mogły uzyskać informacje o sposobie postępowania i procesie zakładania działalności gospodarczej, wymaganych i niezbędnych dokumentach u przedstawicieli instytucji zaangażowanych w proces uruchamiania działalności gospodarczej, bądź dowiedzieć się o źródłach finansowania umożliwiających założenie firmy, czy innych możliwościach wsparcia.

Program Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości - IDG w Kościerzynie:

10:00 - Rozpoczęcie Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości - IDG - otwarcie stoisk informacyjno - promocyjnych;
10:30 - 12:00 - Warsztaty dla przedsiębiorców - "Przedsiębiorczość - wiedzieć więcej";
szczegółowe informacje pod adresem: http://koscierzyna.praca.gov.pl/-/3722247-przedsiebiorczosc---wiedziec-wiecej
10:30 - 12:30 - Warsztaty z przedsiębiorczości dla kobiet - "Od pomysłu do realizacji, czyli o wyznaczaniu realnych celów w biznesie"; szczegółowe informacje pod adresem: koscierzyna.praca.gov.pl/-/3589360-od-pomyslu-do-realizacji
11:00 - 13:30 - Finał konkursu na najlepszy biznes plan "Biznes plan JUNIORA II"; koscierzyna.praca.gov.pl/-/3504330--biznes-plan-juniora-ii-konkurs-na-najlepszy-biznes-plan-dzialalnosci-gospodarczej
14:00 - Zakończenie Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości w Kościerzynie (zamknięcie stoisk informacyjno - promocyjnych).

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG odbędzie się jednocześnie w tym samym dniu na terenie całego województwa. Wydarzenie to zostało wpisane do kalendarza Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP) i ujęte w planie działań regionalnych realizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na terenie woj. pomorskiego.

Zapamiętaj! Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG odbędzie się 17 listopada (czwartek) w godzinach od 10. do 14. w Sali Szopińskiego w Kościerzynie przy ulicy 3 Maja 9.

Zapraszamy! Nie może Ciebie tu zabraknąć!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.