Zabrody. Płonął domek letniskowy

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 09:57
fot. internet/OSP Wiele

W sobotnie popołudnie strażacy walczyli z pożarem domku letniskowego w Zabrodach (gm. Kościerzyna). Spaleniu uległ dach drewnianego obiektu, a straty wstępnie oszacowano na około 60.000 zł.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kościerzynie otrzymał około godziny 16.20. Jak informuje zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzyna mł. bryg. Tomasz Holc, ogniem objęty był dach domku letniskowego o konstrukcji drewnianej. Pożar pojawił się w okolicy przewodu kominowego. Spaleniu uległ dach obiektu.

Straty wstępnie oszacowano na około 60.000 zł. Przyczynę pożaru wyjaśni policja.

W akcji gaśniczej, która trwała niecałe 3,5 godziny, wzięli udział strażacy z OSP Wiele, OSP Wdzydze Tucholskie, OSP Wąglikowice oraz JRG Kościerzyna.

Zdjęcia: OSP Wiele

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.