Obchody Święta Niepodległości - sprawdź, co będzie się działo

środa, 9 listopada 2016 r., 11:33
fot. archiwum

W piątek świętować będziemy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w niektórych gminach powiatu kościerskiego odbędą się patriotyczne uroczystości. Sprawdź, co zaplanowano w poszczególnych miejscowościach.

Obchody 11 listopada w Dziemianach

Najwcześniej uroczystości związane ze Świętem Niepodległości świętować będą mieszkańcy gminy Dziemiany. W czwartek, 10 listopada miejscowy Ośrodek Kultury zaprasza na obchody 11 listopada, które rozpoczną się o godzinie 12. złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem Sophienwalde. Następnie w tutejszej sali placówki kultury odbędzie się akademia przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kaliszu.

Spotkanie upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości
Spotkanie upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości adresowane jest do seniorów. Odbędzie się w świetlicy seniora w Kościerskim Domu Kultury w czwartek o godzinie 16. W programie przewidziano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Organizatorzy gwarantują mile spędzony czas przy poczęstunku oraz upominek dla każdego gościa.

Powiatowe Obchody Święta Niepodległości
Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości zainauguruje msza święta w intencji Ojczyzny, która odbędzie się o godzinie 12. w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami miasta pod Grób Nieznanego Żołnierza i Pomnik Chrystusa Króla, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Rajd Niepodległości w Kościerzynie
Tradycyjnie oficjalnym obchodom Święta Niepodległości, towarzyszyć będzie Rajd Niepodległości. Jest to sztandarowa impreza organizowana już po raz dziewiąty. Biorąc udział w rajdzie nie tylko poznajesz historię miasta, kraju, ale także dobrze się bawisz. Rokrocznie 11 listopada spędza tak kilkaset osób. Zapisy odbędą się w piątek w godzinach od 14 do 15.30 w Ogródku Jordanowskim. O godzinie 14.05 pierwsze grupy udadzą się już wyznaczonym szlakiem przeszłości w Kościerzynie. Każdy zawodnik otrzyma mapę i kartę, według której będzie musiał zaliczać przygotowane zadania. Tematem przewodnim rajdu będą postaci Tomasza Rogali i Sat-Okh'a Stanisława Supłatowicza. Rajdowi będzie towarzyszyła też inauguracja kościerskich questów.

Święto Niepodległości w Karsinie
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15. w Domu Kultury w Karsinie widowiskiem słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły. W programie obchodów znajdzie się także promocja książki prof. Józefa Borzyszkowskiego, występ chóru "Dominanta" z Wiela oraz wystawa fotografii "Karsin wczoraj i dzisiaj"

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.