Kościerzyna. Znalazł telefon i nie oddał - odpowie za przywłaszczenie

środa, 9 listopada 2016 r., 09:22
fot. archiwum/KPP Kościerzyna

27-letni mieszkaniec Kościerzyny znalazł telefon i postanowił go sobie zatrzymać. Będzie go to kosztowało wizytą w sądzie, gdzie odpowie za przywłaszczenie. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat trzech.

Na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosiła się mieszkanka Kościerzyny, która pod koniec września zgubiła telefon o wartości 1.200 zł.

- W toku podjętych działań kryminalni ustalili, że telefon znalazł 27-letni mieszkaniec Kościerzyny. Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie. Telefon wrócił do właścicielki - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

Zgodnie z kodeksem karnym za przywłaszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.