Wybierz się w przeszłość - weź udział w IX Rajdzie Niepodległości!

poniedziałek, 7 listopada 2016 r., 15:27
fot. archiwum

Chciałbyś udać się w przeszłość i myślisz, że jest to niemożliwe bez wehikułu czasu? Nic bardziej mylnego. Odkryć Kościerzynę sprzed kilkudziesięciu lat, możesz już w najbliższy piątek. Weź udział w IX Rajdzie Niepodległości. Spędź 11 listopada rodzinnie, w gronie przyjaciół, poznając historię miasta i dobrze się przy tym bawiąc!

Rajd Niepodległości to już sztandarowa impreza organizowana już po raz dziewiąty. Różni się ona jednak znacząco od innych obchodów Święta Niepodległości. Biorąc udział w rajdzie nie tylko poznajesz historię miasta, kraju, ale także dobrze się bawisz. Rokrocznie 11 listopada spędza tak kilkaset osób. Teraz wśród nich możesz być i TY!

Zapisy odbędą się w piątek w godzinach od 14 do 15.30 w Ogródku Jordanowskim. O godzinie 14.05 pierwsze grupy udadzą się już wyznaczonym szlakiem przeszłości w Kościerzynie. Każdy zawodnik otrzyma mapę i kartę, według której będzie musiał zaliczać przygotowane zadania. Tematem przewodnim rajdu będą postaci Tomasza Rogali i Sat-Okh'a Stanisława Supłatowicza.

Rajdowi będzie towarzyszyła też inauguracja kościerskich questów. Pierwszy z nich "Śladami kościerskich bohaterów" przybliża uczestnikom ważne postacie związane z Kościerzyną, natomiast drugi "Śladami kościerskiej historii" przedstawia wydarzenia historyczne ważne dla Kościerzyny. dodajmy, że questing jest to specyficzna forma gry terenowej. Polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem, który za pomocą rymów i zagadek oprowadza uczestników po wyjątkowych miejscach. Celem przygody jest odkrycie skarbu.

Na uczestników rajdu i nie tylko czeka jeszcze jedna zabawa.

- Od godziny 14. w Ogródku Jordanowskim rozdawane będą białe i czerwony balony. O godzinie 14.15 balony napełnione helem polecą w powietrze. Do każdego będzie doczepiona fiszka z informacją w czterech językach: polskim, niemieckim, rosyjskim i angielskim. Konkurs będzie trwał do końca miesiąca. Na właściciela fiszki, która wróci z najdalszego punktu, czeka nagroda. Główną wygraną jest dron - mówi Piotr Kwidziński.

Podsumowanie IX Rajdu Niepodległości tradycyjnie odbędzie się w kościerskiej sali Sokolnia. Tam też będzie miało miejsce wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, występy muzyczne czy pokaz tresury psa policyjnego.

Na wszystkich uczestników zabawy czeka darmowa grochówka, kiełbasa z grilla, okolicznościowa moneta, zwiedzanie obozu wojsk napoleońskich, przejażdżki dorożką czy spotkanie z marszałkiem Józefem Piłsudskim.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.