Reklama

Skorzewo. Medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Rio spotkał się z uczniami

Daniel Pek - dwukrotny wicemistrz igrzysk paraolimpijskich, kilkukrotny złoty medalista Mistrzostw Świata wraz z trenerem Leszkiem Zblewskim spotkali się w poniedziałkowy poranek z uczniami szkoły w Skorzewie. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej kariery lekkoatlety, jak i także do podziękowania tym, którzy wspierają jego w tej sportowej drodze. Medaliście igrzysk gratulowali też dyrektor miejscowej placówki, jak i wójt gminy Kościerzyna.

Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Skorzewie, a zainaugurowało go przedstawienie przez trenera Leszka Zblewskiego dotychczasowej kariery Daniela Peka. Zawodowa przygoda z bieganiem dwukrotnego wicemistrza igrzysk paraolimpijskich rozpoczęła się w 2008 roku.

- Zauważyłem Daniela na WFie w kościerskiej Budowlance, gdy miał 17 lat. Bardzo spodobała mi się jego technika biegu, wytrzymałość. Zaprosiłem go do współpracy. Daniel początkowo się opierał. Po namowach zdecydował jednak, że będzie trenował i tak jest do dziś. Od tego momentu minęło osiem lat, a mamy już dwa medale igrzysk paraolimpijskich. Stało się to w bardzo krótkim okresie czasu. Daniel zaczynał tak jak wszyscy od biegów przełajowych w Garczynie - podkreślał trener Leszek Zblewski.

Pierwsze Mistrzostwa Polski Daniel Pek wygrał w 2009 roku we Wrocławiu. Przełomowym rokiem w jego karierze był rok 2011. Wówczas zdobył aż cztery medale - złoty na Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, dwa złote medale na 3 i 6 km na Mistrzostwach Europy INAS FID w Czechach, dwa złote medale na Mistrzostwach Polski "Sprawni Inaczej". W tym też roku odnotował swójpierwszy start w reprezentacji Polski na Halowych Mistrzostwach Europy w Helsinkach, gdzie wywalczył złoto na 3 km i srebro na 1.500 m. We Włoszech na Mistrzostwach Świata w tym też roku sięgnął po srebro na 800 m i brąz na dystansie 1.500 m.

Rok później po raz pierwszy pojechał na Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie, gdzie w swojej kategorii zdobył srebrny medal. Przepustkę na tegoroczne igrzyska wywalczył podczas Mistrzostw Europy we włoskim Grosseto, gdzie stanął na najwyższym stopniu podium. Podczas paraolimpiady w Rio de Janeiro powtórzył swój sukces z Londynu, ulegając jedynie Amerykanowi.

Tego ostatniego sukcesu w poniedziałek Danielowi pogratulowali dyrektor Zespołu Szkół w Skorzewie oraz wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

- Przyłączam się do gratulacji, bo to nie tylko ogromny sukces trenera Leszka Zblewskiego i zawodnika Daniela Peka, ale też powód do radości i dumy dla nas wszystkich. Na ręce pana Daniela chciałbym złożyć list gratulacyjny wraz nagrodą i życzeniami kolejnych sukcesów - mówił wójt Piechowski.

Podczas spotkania licznie zgromadzona młodzież mogła zadać pytania mistrzowi, z czego chętnie skorzystała.

AL
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości