Osowo-Osówko. Nowa droga uroczyście otwarta

poniedziałek, 7 listopada 2016 r., 10:34
fot. MSz

Samorządowcy oraz duchowni dokonali otwarcia nowo wybudowanego odcinka drogi łączącego Osowo z Osówkiem. Jest to pierwszy etap budowy szosy w kierunku Zamościa, a łączna wartość inwestycji wyniosła 155.000 zł.

W niedzielę w Osowie (gmina Karsin) wójt Roman Brunke, ks. Mirosław Węsierski, proboszcz parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Osowie, poseł Stanisław Lamczyk, radny gminy Karsin Stanisław Czapiewski oraz przewodniczący rady gminy, Bogdan Piankowski, przecięli wstęgę na niedawno oddanym do użytku odcinku drogi Osowo-Osówko.

- Ta inwestycja może nie jest zbyt wielka w odniesieniu do innych realizowanych w naszej gminie, ale jest o tyle ważna dla sołectw Osowo i Zamość, gdyż jest to pierwszy etap szosy, która połączy te dwa sołectwa. Trzeba podkreślić, że w naszej gminie są tylko dwa sołectwa, które nie mają szosy, czyli Zamość i Bąk - mówi wójt gminy Karsin, Roman Brunke.

- Do dokończenia całego odcinka szosy do Zamościa zostało jeszcze 2,5 km. Maksymalne dofinansowanie może wynosić nawet 150.000 zł. Jeżeli będziemy dobrze pisać wnioski tak, jak do tej pory, to jest szansa, że w ciągu dwóch, maksymalnie trzech lat, będziemy mieli dokończony ten odcinek - dodaje.

W ramach pierwszego etapu budowy drogi asfaltowej Osowo-Zamość wykonano 650-metrowy odcinek z Osowa do Osówka. Droga ma średnią szerokość 6,3 m i składa się z dwóch warstw asfaltu. Wykonawcą robót była firma "Dromos" z Kartuz. Łączna wartość zadania to 155.000 zł, z czego dofinansowanie w wysokości 77.000 zł gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. W przyszłym roku planowana jest przebudowa kolejnego fragmentu drogi na odcinku Osówko-Białe Błoto.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.