Kościerzyna. Ćwiczyli pod okiem mistrza, a potem dali koncert akordeonowy

sobota, 5 listopada 2016 r., 23:42
fot. AL

Za nami I Kościerski Zjazd Akordeonistów. Miłośnicy gry na akordeonie zjechali w sobotę do Kościerzyny z różnych zakątków Polski, by wziąć udział w warsztatach pod okiem mistrza gry na tym instrumencie - Pawła Nowaka. Zdobyte umiejętności mieli okazję zaprezentować szerszej publiczności podczas wieczornego koncertu.

- Jest to kameralna impreza nastawiona na wyciąganie z domów akordeonistów - amatorów. W warsztatach wzięli udział ludzie, którzy są bardzo zainteresowani poprawą swojego grania. Większość z nich nie ma na co dzień możliwości wyjścia ze swoją muzyką do ludzi. To nie są zawodowcy, ale amatorzy i warto to podkreślić. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej, koleżeńskiej atmosferze - mówi prowadzący warsztaty, a zarazem inicjator I Kościerskiego Zjazdu Akordeonistów, Paweł Nowak.

- W naszym regionie taka impreza odbywa się po raz pierwszy. W Polsce organizowanych jest ich wiele. Sam w wielu brałem udział. Za każdym razem spotykam się z życzliwymi ludźmi, którzy nie obrażają się na to, że ich poprawiam. Przyjmują to raczej jako pomoc i jak spotykamy się kolejny raz, to rzeczywiście przyznają, że te wskazówki im pomogły - dodaje.

Miłośnicy gry na akordeonie w sobotę do Kościerzyny zjechali z różnych zakątków Polski. Pojawili się między innymi akordeoniści z Zielonej Góry, Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Damnicy, Miastka, ale też powiatów kościerskiego i kartuskiego.

Po kilkugodzinnych warsztatach nadszedł czas na zaprezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publicznością. Wieczorny koncert choć nie zgromadził zbyt wielu fanów akordeonów brzmień, należał do bardzo udanych. Występy akordeonistów były nagradzane gromkimi brawami, a organizatorzy zapowiadają już kolejną edycję imprezy.

I Kościerski Zjazd Akordeonistów odbył się z inicjatywy Muzeum Akordeonu, Pawła Nowaka oraz Kościerskiego Domu Kultury.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.