Akcja "Zapałka" po raz 13. - kwesta na rzecz kościerskiego domu dziecka

piątek, 4 listopada 2016 r., 11:46
fot. nadesłane

To już trzynasty raz mieszkańcy Kościerzyny i okolic hojnie wsparli Akcję "Zapałka" organizowaną przez Stowarzyszenie Placówek Socjalizacyjnych w Kościerzynie na rzecz wychowanków z kościerskiego Domu Dziecka. W sumie udało się zebrać niemal dziewięć tysięcy złotych.

Zarówno pierwsza akcja, jak i kolejne dostarczają wielu emocji. Mimo, że dom dziecka istnieje w Kościerzynie już 25 lat, ciągle jeszcze są osoby, które z zaskoczeniem reagują na informację o tym, że w ogóle jest. Czy to dobrze, czy źle… nie wiadomo. Ważne jednak jest to, że pracownicy centrum jako wolontariusze stoją w Dniu Wszystkich Świętych wraz z wychowankami i zapraszają udających się w stronę cmentarza mieszkańców Kościerzyny do wzięcia udziału w akcji. Kolejny raz przy ulicy Kaplicznej czekali na darczyńców, których obdarowywali udekorowanymi przez siebie zapałkami.

Wiemy, że są wśród mieszkańców Kościerzyny osoby mające zapałki z wszystkich akcji i nie wyobrażają sobie, aby nie mogli w kolejnym roku podpalić zniczy zapałkami z akcji na rzecz dzieci z Centrum.
Mimo, że tym razem pogoda zdecydowanie nie sprzyjała, udało się zebrać kwotę 8.943 zł w tym dwa euro, które zamienione zostało na 10 zł.

Tegoroczna akcja różniła się od poprzednich tym, że zebrane pieniążki zostaną przekazane nie tylko na ferie zimowe naszych dzieci ale i częściowo przekazane na dom dziecka w Kambodży w Phnom Penh. Z losem tamtego Domu i tzw. dzieci śmieciarzy zapoznała pracowników i wychowanków naszego domu, kościerzanka Agnieszka Podzielińska, która kolejny już raz podjęła swoją humanitarną pracę na rzecz biednych dzieci. Z uzyskanych informacji wynika, że za 1.000 zł można zabezpieczyć tamte dzieci w podstawowe wyżywienie, jakim jest ryż na cały rok.

To dzięki ofiarności mieszkańców, dzieci z centrum będą miały udane ferie i mają możliwość wsparcia swoich rówieśników w Kambodży. Decyzję o tegorocznym podziale dochodu z akcji, podjęto wspólnie z wychowankami.

nadesłane/Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.