Już w sobotę I Kościerski Zjazd Akordeonistów

czwartek, 3 listopada 2016 r., 10:51
fot. archiwum

W sobotę w Kościerzynie zabrzmią akordeony. Odbędzie się tam bowiem I Kościerski Zjazd Akordeonistów. Sympatycy tego instrumentu odbędą warsztaty pod okiem wirtuoza akordeonu Pawła Nowaka. Podczas trwania zajęć każdy chętny będzie mógł podpatrzeć kursowiczów oraz zwiedzić Muzeum Akordeonu. Zwieńczeniem zaś zjazdu będzie wspólny koncert uczestników warsztatów.

I Kościerski Zjazd Akordeonistów odbędzie się z inicjatywy Muzeum Akordeonu, Pawła Nowaka oraz Kościerskiego Domu Kultury. Tym sposobem organizatorzy chcą uczcić rocznicę powstania tutejszego muzeum, a w związku z tym na wszystkich sympatyków akordeonowych brzmień czekają nie lada atrakcje.

Miłośnicy gry na akordeonie odbędą kilkugodzinne warsztaty pod okiem mistrza Pawła Nowaka - inicjatora powstania Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, akordeonisty, pedagoga, kompozytora i kolekcjonera, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureata wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach akordeonowych. Zapisy na warsztaty już się zakończyły, jednak jak podaje Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, chętne osoby mogą zgłaszać się jeszcze do piątku.

Zmagań uczestników warsztatów będzie mógł posłuchać każdy, kto odwiedzi w sobotę w godzinach od 10 do 17.30 Muzeum Akordeonu. Zwiedzanie muzeum w tym dniu będzie bezpłatne. Zwieńczeniem I Kościerskiego Zjazdu Akordeonistów będzie wspólny koncert uczestników warsztatów, który odbędzie się o godzinie 19. w hotelu Bazuny. Wstęp bezpłatny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.