Spokojny długi weekend na kościerskich drogach - Akcja Znicz jeszcze trwa

środa, 2 listopada 2016 r., 11:50
fot. MD-Z

Dotychczas kościerscy policjanci nie odnotowali ani poważniejszych zdarzeń drogowych ani nietrzeźwych kierujących, choć tych na zawartość alkoholu w organizmie przebadano aż około tysiąca. "Akcja Znicz", która trwa od piątku przebiega więc spokojnie. Potrwa do czwartkowego poranka.

Od piątku na kościerskich drogach można zauważyć więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze prowadzą bowiem "Akcję Znicz", a więc kontrolują kierowców pod kątem przekraczania prędkości, sprawdzają ich trzeźwość, zwracają uwagę na to, czy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w przeznaczonych do tego fotelikach. Sprawdzają też trzeźwość kierowców. Wszystko po to, aby okres Wszystkich Świętych, a więc czas odwiedzania grobów bliskich, a co za tym idzie wzmożony ruch na drogach, nie niósł ze sobą ofiar wypadków drogowych.

Dotychczas, jak informuje rzecznik kościerskiej policji Piotr Kwidziński, akcja przebiega spokojnie. Od piątku badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu poddano około tysiąca kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

W tym czasie doszło na szczęście do dwóch niegroźnych zdarzeń drogowych. W sobotę na trasie Będomin - Lubań VW Polo najechał na tył citroena, w wyniku czego poszkodowane zostały dwie osoby. We wtorek w Orlu (gm. Liniewo) seat wypadł z drogi, a do szpitala przetransportowano 18-letnią kobietę w ciąży.

Policyjna "Akcja Znicz" potrwa do czwartkowego poranka.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.