Orle. Seat wypadł z drogi

środa, 2 listopada 2016 r., 10:04
fot. archiwum

Wizytą w szpitalu dla 18-latki w ciąży zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło we wtorkowe popołudnie w Orlu (gm. Liniewo). Kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński, z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący seatem 24-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W wyniku zdarzenia z lekkimi obrażeniami do szpitala została przetransportowana pasażerka pojazdu - 18-latka w ciąży. Kierujący seatem mężczyzna był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek i ostrożność na drodze. Jesienią na kierowców czyhają bowiem drogowe pułapki, które mogą zaskoczyć nawet doświadczonych kierowców. Naniesione na drogę liście zmniejszają przyczepność pojazdu, opady deszczu ograniczają widoczność na drodze, a mokra nawierzchnia także powoduje mniejszą przyczepność i wydłuża drogę hamowania. Zwracajmy więc baczniejszą uwagę na warunki atmosferyczne i jeźdźmy wolniej. Tym bardziej, że szczęście nie zawsze musi sprzyjać uczestnikom zdarzeń drogowych.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.