Górne Maliki. 21-latek z zarzutem włamania, jego kompan już w więzieniu

poniedziałek, 31 października 2016 r., 09:32
fot. archiwum

Drewniany stół i krzesła o wartości 700 zł padły łupem dwóch młodych mieszkańców gminy Stara Kiszewa, którzy włamali się do jednego z domków letniskowych w Górnych Malikach. Do zdarzenia doszło w okresie od lipca do piątku. W weekend kościerscy policjanci zatrzymali jednego z włamywaczy. Drugi z nich, jak się okazało, już odbywa karę więzienia za inne przestępstwa.

- Zgłoszenie o włamaniu otrzymaliśmy od mieszkańca Gdańska, właściciela domku letniskowego. Do włamania mogło dojść w okresie od lipca do piątku. Sprawą natychmiast zajęli się kościerscy kryminalni i ustalili podejrzanego. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Stara Kiszewa, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli część skradzionych rzeczy - podaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

21-latek przyznał się włamania i kradzieży. Jak się okazało, czynu tego dokonał w porozumieniu z kolegą, który już odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Mieszkańcowi gminy Stara Kiszewa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.