Mł. bryg. Tomasz Holc nowym zastępcą komendanta powiatowego PSP

piątek, 28 października 2016 r., 18:47
fot. nadesłane

Dotychczasowy dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej mł. bryg. Tomasz Holc został powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Obowiązki wiceszefa tutejszej straży będzie pełnił od 1 listopada. Tym samym przejął od schedę po bryg. Wiesławie Kiedrowiczu, który z dniem 25 października przeszedł na emeryturę.

Akt powołania nowemu zastępcy w piątek wręczył Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku mł. bryg. Tomasz Komoszyński w obecności Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Klinkosza.

Pełnienie nowych obowiązków mł. bryg. Tomasz Holc rozpocznie z dniem 1 listopada br.

- Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Chciałbym podziękować komendantowi powiatowemu za zaufanie i powierzenie mi tak odpowiedzialnego stanowiska. Ze swojej strony mogę zapewnić, że powierzone mi obowiązki będę wykonywać rzetelnie i sumiennie - podkreśla nowy zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie.

Mł. bryg. Tomasz Holc ma 41 lat. Przygodę ze strażą rozpoczął już w młodzieńczych latach, wstępując do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Wysinie. Początkowo aktywnie brał udział w zawodach sportowo - pożarniczych. Jako uczeń szkoły podstawowej i średniej uczestniczył w turniejach wiedzy pożarniczych i to z sukcesami. Także i swoje zawodowe życie postanowił związać ze strażą.

Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 1 maja 1997 roku podjął pracę w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Kościerzynie, w której służbę pełni do dziś. Od 1999 roku przez cztery lata zaocznie uczył się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera i pierwszy stopień oficerski.

Na podziale bojowym przepracował ponad dekadę. Zaczynał jako dowódca zastępu, potem pełnił funkcję dowódcy zmiany. Po jedenastu latach objął stanowisko kierownika sekcji ds. kwatermistrzowsko - technicznych. Funkcję tę piastował do końca kwietnia br. Z dniem 1 maja powierzono mu obowiązki Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kościerzynie. Szefem tutejszej JRG był pół roku.

Roszady na stanowisku zastępcy komendanta PSP w Kościerzynie sa spowodowane przejściem na emeruturę przez bryg. Wiesława Kiedrowicza.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.