Wkrótce Andrzejki. Sprawdziliśmy, dokąd wybrać się na bal

czwartek, 27 października 2016 r., 13:35
fot. archiwum

Już tylko miesiąc dzieli nas od Andrzejek. Dla wielu osób to ostatnia okazja, by porządnie wybawić się przed rozpoczynającym się tuż po nich okresem adwentowym. W tym roku andrzejkowe imprezy odbywać się będą 26 listopada. Sprawdziliśmy, gdzie w powiecie kościerskim można jeszcze zarezerwować miejsce na zabawę w ten wyjątkowy wieczór.

Imieniny Andrzeja kojarzą się głównie z wróżbami, które odprawia się w nocy je poprzedzającej. Ale to również doskonała okazja, by spotkać się z przyjaciółmi w większym gronie i świetnie się zabawić, niekoniecznie w towarzystwie jakiegoś Andrzeja. Propozycji na spędzenie tego wieczoru nie brakuje.

Dawniej na Kaszubach zabawy Andrzejkowe nie cieszyły się taką popularnością jak dziś. Tradycje andrzejkowe na Kaszuby zawitały na początku XX wieku. W niektórych miejscowościach panny w wigilię św. Andrzeja spotkały się i wróżyły sobie zamążpójście lejąc na wodę wosk lub ołów. W latach 50. XX wieku zaczęto organizować zabawy przy orkiestrze - w miastach odbywały się w restauracjach, a na wsiach w świetlicach i remizach.

Współcześnie świętowanie Andrzejek przybrało bardziej huczną oprawę. To okazja do tego, by wyszaleć się przed nadchodzącym adwentem. To, gdzie i jak zależy tylko od naszej inwencji. Część osób spędza Andrzejki w rodzinnym gronie bądź na domówkach, jednak jedną z najpopularniejszych form ich spędzania są imprezy zorganizowane. Gdzie więc warto się wybrać?

Kościerzyna

Klub Bazuny zaprasza na Imprezę Andrzejkową z DJ-em. Na gości będą czekać m.in. takie atrakcje jak pokaz barmański w wykonaniu tegorocznego finalisty Mistrzostw Świata w Londynie, welcome drink molekularny, przekąski typu finger food i bar degustacyjny. Zabawie towarzyszyć będą konkursy z nagrodami. Wygrać w nich można będzie - nagrody ufundowane przez Aqua Centrum w Kościerzynie, wejściówki na kręgle, zaproszenie na Strefę Wellness dla 2-óch osób, zaproszenie na malowanie paznokci metodą gel color. Bilety w cenie 50 zł za osobę można nabyć w recepcji hotelowej. Warto śledzić facebooka klubu, gdyż tam pojawią się informacje o konkursach.

Nowy Klincz

Zajazd Florencja zaprasza na zabawę andrzejkową z DJ-em Mario. W imprezowym menu m.in. żurek staropolski, de volaille, pierś w sezamie, karkówka w sosie tatarskim, kąski drobiowe z wędzonką na kostce dyniowej i tilapia na sosie szpinakowym. Cena za osobę to 95 zł.

Stara Kiszewa

W Karczmie Viking odbędzie się zabawa andrzejkowa z zespołem Jurek Band. Imprezę umilą konkursy z nagrodami, a także upominki dla każdego Andrzeja. W menu m.in. balotyna z kurczęcia z sosem maślanym, mozaika szpinakowa z łososiem, kurczak pod kremową pierzynką i carpaccio z pstrąga tęczowego. Chętni mogą skorzystać z noclegu w karczmie. Koszt biletu na imprezę to 120 zł za osobę. Ci, którzy zdecydują się na jego zakup do 31 października zapłacą 100 zł.

Życzymy udanej zabawy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.