Kościerzyna. 21 osób ukaranych mandantami podczas akcji "Bezpieczny pieszy"

środa, 26 października 2016 r., 11:01
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W poniedziałek kościerscy funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili działania "Bezpieczny pieszy", których celem była poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Za naruszenie przepisów drogowych mandaty nałożyli na 21 osób, w tym ośmioro pieszych.

- Podczas akcji funkcjonariusze przede wszystkim kładli nacisk na bezpieczeństwo pieszych, którzy czasem są sprawcami wypadków drogowych - podkreśla Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie.

W sumie ukarano 21 osób, w tym ośmioro pieszych.

- Głównymi przewinieniami pieszych było przechodzenie w miejscach niedozwolonych czy przechodzenie przez jezdnię na świetle oraz nieużywanie obowiązkowych elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym - wymienia kościerska policja.

Jak dodają mundurowi, tego typu działania są realizowane cyklicznie i z pewnością będą kontynuowane.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.