Bryg. Wiesław Kiedrowicz pożegnał się z kościerską komendą straży

wtorek, 25 października 2016 r., 17:10
fot. AL

Po 30 latach służby zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Wiesław Kiedrowicz pożegnał się z zawodową strażą i przeszedł na emeryturę. We wtorek oficjalnie został pożegnany przez strażacką brać, samorządowców i przedstawicieli instytucji współpracujących ze strażą.

Uroczysty apel odbył się na placu przed Komendą Powiatową PSP w Kościerzynie. Wzięli w nim udział między innymi zastępca Pomorskiego Komendanta PSP w Gdańsku bryg. Krzysztof Rogiński, kościerscy strażacy na czele z Komendantem Powiatowym PSP w Kościerzynie bryg. Tomaszem Klinkoszem, przedstawiciele sąsiednich strażackich komend, a także instytucji współpracujących ze strażą.

Uczestnicy spotkania żegnając zastępcę Komendanta Powiatowego PSP wypowiadali się o jego służbie w samych superlatywach.

- To dzisiejsze pożegnanie kończy pewien etap w kościerskiej straży. Wiesław jest ostatnim strażakiem ze starej gwardii. On jako jedyny z nas nosił okrągłą czapkę. Pozostanie po nim pustka. Wiesław poznał straż od podstaw. Rozpoczynał od stanowiska pomocy roty, a dzięki swojemu uporowi i determinacji doszedł do funkcji zastępcy komendanta. 30 lat to bardzo dużo czasu. Dzięki jego zaangażowaniu, osobistej i ciężkiej pracy jako kwatermistrza, a potem zastępcy komendanta, dzisiaj jeździmy porządnymi zachodnimi samochodami, strażacy są dobrze umundurowani, funkcjonują w zupełnie innej rzeczywistości socjalnej. To, co zmieniło się na przestrzeni tych 30 lat, to Wiesławie Twoja zasługa. W duecie z komendantem seniorem stworzyliście nową jakość. Najbardziej wdzięczni są kościerscy nurkowie, to właśnie za Twoją sprawą i ówczesnego komendanta pojawił się pierwszy sprzęt. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Zawsze mogliśmy liczyć na Twoją pomoc. Za to wszystko chcieliśmy Ci podziękować - zaznaczał Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie, bryg. Tomasz Klinkosz.

Słów podziękowań w kierunku współpracowników i komendantów nie szczędził też odchodzący na emeryturę wieloletni wiceszef kościerskiej straży.

- W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba pożegnać się z ulubionym zawodem. Ten moment to czas przejścia na emeryturę. Przez wiele lat pracowałem w straży, musiałem podejmować wiele trudnych decyzji, ale spotkało mnie tu też bardzo wiele miłych chwil. Wszystko to splata się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć mi na zasłużonym odpoczynku - mówił bryg. Wiesław Kiedrowicz.

- Dziękuję mojemu poprzedniemu komendantowi za to, że mogłem dorastać u jego boku. Za to, że mogłem się dużo od niego nauczyć. Dziękuję także obecnemu komendantowi, który ma najtrudniej, bo musi mnie pożegnać. Każdy doskonale wie, że pożegnania są najtrudniejsze. To, co jest ostatnie, pamięta się najdłużej. Dziękuję mu za to, że mogłem doczekać dzisiejszego dnia, 30-letniej służby w zawodowych strukturach pożarnictwa. Za to, że mogłem awansować w stopniu. To między innymi jego zasługą jest to, że dziś jestem brygadierem. Dziękuję Wam moi drodzy koledzy, przyjaciele służb mundurowych, którzy na co dzień mnie wspieraliście. Dziękuję wszystkim za wszystko, co spotkało mnie pozytywnego na mojej drodze kariery - kontynuował.

- Sobie na emeryturze chciałbym życzyć, aby nie opuszczał mnie dobry humor, dopisywało mi zdrowie, by nadal otaczało mnie wielu życzliwych ludzi i bym wreszcie znalazł czas dla siebie, na pielęgnowanie moich pasji i zainteresowań. Nie mówię Wam żegnajcie, mówię do widzenia, bo mam nadzieję, że będę mógł być tu częstym gościem - podsumował dotychczasowy zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie.

O przebiegu 30-letniej służby bryg. Wiesława Kiedrowicza w kościerskiej straży można przeczytać tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.