Joanna Kowalewska walczy o tytuł Kobiety Roku KiK. Nagrodę chce przeznaczyć na pomoc Radkowi

wtorek, 25 października 2016 r., 15:15
fot. internet/Zdjęcie z galerii uczestniczki/kobietaroku.kik.pl

Mieszkanka Kościerzyny, Joanna Kowalewska bierze udział w konkursie na Kobietę Roku KiK. Główną nagrodą w nim jest 20 tys. zł. Jeśli pani Joannie uda się wygrać, chce sumę tą przeznaczyć na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Radka z Kościerzyny, który ma mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, padaczkę, upośledzenie w stopniu głębokim, bezdech i skoliozę kręgosłupa. Aby pomóc mieszkance Kościerzyny wygrać, wystarczy oddać na nią głos jednym kliknięciem.

Joanna Kowalewska mieszka w Kościerzynie. Prowadzi scholę, jest Przewodniczącą Rady Rodziców, zajmuje się organizacją imprez szkolnych dla dzieciaków, odwiedza Domy Dziecka i Domy Seniora. Jak informuje, w konkursowym formularzu, najważniejsze jest dla niej "Szanowanie zdrowia i życia ludzkiego. Empatia do cierpienia uczy pokory." Pani Joanna marzy, by "Obudzić się w świecie bez przemocy, bez egoizmu, bez dzieci głodujących, bez starców bez opieki...", a największą radość sprawia jej to, że to, co robi wywołuje uśmiech u innych.

Do udziału w konkursu namówiła ją koleżanka. Nagrodą główną w konkursie jest 20 tys. zł. Całą tę kwotę pani Joanna chce przeznaczyć na pomoc dla Radka. Chłopiec ma mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, padaczkę, upośledzenie w stopniu głębokim, bezdech i skoliozę kręgosłupa. Rodziny nie stać na kosztowną rehabilitację. Poruszona historią pani Joanna poszukiwała sposobu na pomoc dla Radka. Teraz swoją cegiełkę do tej akcji może dołożyć każdy internauta, wystarczy oddać głos na panią Joannę w plebiscycie. Głosowanie trwa do 31 października.

Jak informują organizatorzy, Kobieta Roku KiK to konkurs o ogólnopolskim zasięgu, którego celem jest odkrycie wyjątkowości kobiet nie ze względu na ich wygląd zewnętrzny, ale na ich codzienną postawę, cechy charakteru i siłę osobowości. Kobieta Roku KiK to osoba prorodzinna, dbająca o przyjaciół i bliskich, zaangażowana społecznie oraz posiadająca własną pasję.

W ramach konkursu w każdym miesiącu wyłoniona zostanie jedna finalistka. Zdobywczynię tytułu spośród 12 kandydatek wyłoni jury.

Głos na panią Joannę można oddać tutaj. Wystarczy tylko podać adres e-mail i kliknąć głosuj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.