Międzynarodowe Zawody o Puchar Karpat - kolejny sukces Mariana Knutha

wtorek, 25 października 2016 r., 09:53
fot. nadesłane

W miniony weekend odbyły się Międzynarodowe Zawody o Puchar Karpat w wyciskaniu sztangi na ławce, trójboju siłowym oraz martwym ciągu. W turnieju wystartował Marian Knuth z Wielkiego Klincza, który sięgnął po najwyższe trofeum między innymi w swojej koronnej dyscyplinie - martwym ciągu.

Zawody o Puchar Karpat są organizowane przez cztery kraje: Polskę, Ukrainę, Czechy i Słowację. Puchar odbył się pod honorowym patronatem federacji Global Powerlifting Commitee. Tym razem gospodarzem zmagań było Zalesie k. Terespola.

W turnieju wystartował też reprezentant gminy Kościerzyna, Marian Knuth, który o trofea walczył w kategorii masters 55-59 lat do 100 kg. Mieszkaniec Wielkiego Klincza wystartował w dwóch konkurencjach: wyciskaniu sztangi na ławce i martwym ciągu.

Wyciskanie na ławce wygrał z wynikiem 110 kg, w swojej koronnej konkurencji - w martwym ciągu - podniósł 242,5 kg i zdecydowanie wygrał zarówno swoja kategorię, jak również OPEN 50-59 lat wszystkich kategorii wagowych.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.