Andrzej Dolny nowym szefem PODRu

czwartek, 20 października 2016 r., 12:27
fot. archiwum/PODR

Dotychczasowy kierownik Biura Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Chojnicach Andrzej Dolny został nowym szefem PODRu. Stanowisko przejął po Aleksandrze Machu, który w poniedziałek został odwołany z tej funkcji przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nowy szef Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z pracą w doradztwie związany jest od 23 lat. Pierwszą pracę podjął 20 stycznia 1993 roku w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie (dawnym województwie bydgoskim) na stanowisku doradcy w placówce w Chojnicach, gdzie pracował aż do 2006 roku. W tym też roku został zastępcą Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. W 2010 roku został kierownikiem działu przedsiębiorczości i wiejskiego gospodarstwa domowego. Po trzech latach został kierownikiem Biura Powiatowego ODR w Chojnicach. Funkcję tę sprawował do poniedziałku, kiedy to Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi powierzył mu obowiązki dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

- Jest to kolejne wyzwanie w moim życiu, które niektórzy boją się podjąć. Całe życie pracuję w doradztwie rolniczym. O doradztwie wiem prawie wszystko. Każde zarządzanie ludźmi jest to odpowiedzialność, niebezpieczeństwo popełniania błędów, których każdy chce uniknąć. Wiąże się z podejmowaniem decyzji, które będą miały wpływ na funkcjonowanie rolnictwa i doradztwa, oczywiście zgodnie z zasadami przekazywanymi nam przez ministerstwo rolnictwo - podkreśla nowy szef PODRu, Andrzej Dolny.

Jak dodaje, głównym priorytetem poza dalszymi planami rozwojowymi ośrodka, będzie dla niego zwiększenie siły doradztwa merytorycznego, na co nacisk kładzie minister rolnictwa.

W związku ze zmianą na stanowisku dyrektora PODRu należy liczyć się ze zmianami, ale jak podkreśla Andrzej Dolny, nikt nie musi obawiać się o pracę.

- Mam szacunek do każdego człowieka w naszym ośrodku. Każdy, kto chce pracować z nami, kto będzie w drużynie nie konkretnego dyrektora, ale w drużynie ośrodka, doradcą, to jest mile widziany. Oczywiście zmiany będą, natomiast nikt nie utraci stanowiska - zaznacza nowy szef PODRu.

Przypomnijmy, że zmiany na stanowisku dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu są spowodowane odwołaniem przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotychczasowego szefa tejże instytucji Aleksandra Macha.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.