Tancerki z Paradise ćwiczyły pod okiem Stefano Silvino

czwartek, 20 października 2016 r., 09:46
fot. nadesłane/Łukasz Datta

W niedzielę, 18 osobowa grupa Paradise Karsin wzięła udział w warsztatach tanecznych ze Stefano Silvino, który w 2016 roku wygrał program "You can dance Po prostu Tańcz". Tancerze przez pięć godzin kształcili swoje umiejętności z zakresu modern i contemporary.

- Technika taneczna jaką prezentuje Stefano to jedno, ale sposób w jaki to przekazuje i tym samym "zaraża" całym sobą przebija wszystko. Na długo zapamiętamy słowa które wypowiadał: "Ja nie jestem tancerzem - ja tańczę - żyję... otwórz swój umysł, serce i nigdy nie udaj kogoś kim nie jesteś - bądź autentyczny, a osiągniesz wiele..." - podkreślają uczestniczki warsztatów.

Warsztaty zostały zorganizowane przez szkołę tańca Bohema z Bydgoszczy.

Stefano Silvino zaczął uczyć się tańczyć na Sycylii w wieku 15 lat u różnych nauczycieli klasycznych i techniki modern. W 2011 przeprowadził się do Rzymu, by trenować modern pod okiem takich nauczycieli jak: Caterina Felicioni, Erika Silgoner, Roberto Salaorni, Veronica Peparini. Zagłębił się w taniec współczesny szkoląc się pod okiem: Medhi Walerski (choreograf NDT), Christopher Roman (były tancerz Frankfurt Baller i Forsythe Company pod kierownictwem William’a Forsythe), Maeva Berthelot ( tancerka w Hofesh Shechter Company).

Tańczył też w operze "IL PAESE DEL SORRISO", w choreografii Sandhya Nagaraja w Trieste (Włochy). Był członkiem Teatru Rozbark, dołączając do zepsołu we wrześniu 2014r. i pracując z następującymi choreografami: Johan Gerben, Uri Ivgi i Anna Piotrowska. W 2015 roku zaczął prace w Art Dance Comlex, Zawirowania i Warsaw Dance Department jako instruktor tańca.

nadesłane/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.