Kościerzyna. Miasto chce zrewitalizować osiedle 1000-lecia - szuka propozycji

środa, 19 października 2016 r., 11:47
fot. internet/UM Kościerzyna

Urząd Miasta Kościerzyna w związku z pracami nad Gminnym Programem Rewitalizacji zaprasza wszystkich chętnych do zgłaszania przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Obszarem rewitalizacji ma zostać objęte osiedle 1000-lecia - Kartuska. Propozycje mogą zgłaszać mieszkańcy, wspólnoty mieszkaniowe, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe czy przedsiębiorcy.

Propozycje przedsięwzięć rewitalizacyjnych mogą mieć charakter społeczny, gospodarczy, środowiskowy, przestrzenno-funkcjonalny, techniczny bądź zintegrowany. Ich realizacja ma przyczynić się między innymi do ograniczenia bezrobocia, ubóstwa, przestępczości podwyższenia poziomu uczestnictwa w życiu publicznym i kulturalnym, poprawę lokalnej gospodarki, zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, powstawania nowych lub rewaloryzacji istniejących terenów zielonych.

Wśród propozycji mogą pojawić się także projekty dotyczące wyposażenia w infrastrukturę techniczną i społeczną danego obszaru, poprawiające stan techniczny między innymi budynków, infrastruktury drogowej, czy zwiększające efektywność energetyczną.

Zamierzenia te powinny być realizowane bezpośrednio na obszarze, który ma zostać objęty rewitalizacją, a więc na Osiedlu 1000-lecia - Kartuska. Dopuszcza się także możliwość w bezpośrednim sąsiedztwie lub poza nim, gdy stricte dotyczą mieszkańców wspomnianego osiedla.

Propozycje przedsięwzięć rewitalizacyjnych w postaci wypełnionego we wszystkich zakresach i podpisanego formularza należy dostarczyć do 24 października br. w wersji elektronicznej (edytowalnej np. .doc) na adres: m.orzechowska@koscierzyna.gda.pl oraz w wersji papierowej na adres: Wydział Rozwoju i Promocji, Urząd Miasta Kościerzyna, ul.3 Maja 9a, 83-400 Kościerzyna. Dokumenty można też składać osobiście w Wydziale Rozwoju i Promocji, II piętro, pok. Nr 36, w godzinach urzędowania tj. od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 - 15:30.

Więcej szczegółów można uzyskać na stronie miastokoscierzyna.pl.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.