UKS Manta Kościerzyna wywalczył 12 medali podczas Klubowego Pucharu Polski

wtorek, 18 października 2016 r., 09:03
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy UKS Manta Kościerzyna wznowili swoje treningi i w miniony weekend mogli sprawdzić swoje możliwości podczas zawodów III rundy Klubowego Pucharu Polski w Toruniu.

Kościerzynę oraz klub reprezentowała 19 osobowa grupa zawodników, bez najlepszego zawodnika UKS Manta Marcina Łukowicza, który uległ kontuzji. Dwudniowe zawody obfitowały w sportowe emocje. Kościerscy zawodnicy zdobyli 12 medali.

Najwięcej medali zdobyli uczniowie Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie:
Michał Koliński - dwa złote medale
Damian Kutela - złoty i dwa brązowe medale
Magdalena Majewska - brązowy medal
Marcin Majewski - brązowy medal
Szymon Kropidłowski - brązowy medal

Pozostałe medale zdobyli:
Neli Wanta - dwa złote medale (uczennica Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie)
Magda Stoltmann - brązowy medal (uczennica Gimnazjum nr 2 w Kościerzynie)
Marta Majewska - srebrny medal (uczennica I LO w Kościerzynie)

Julia Greń, Julia Kiedrowska, Franek Bystron, Maciek Rozgoński zajęli miejsce tuż obok podium. Pozostali zawodnicy poprawili znacząco swoje czasy, co jest efektem ciężkiej pracy zawodników i ich trenerów Mateusza Michalskiego i Mateusza Kąkol.

Dodajmy, że w dniach 19-20 listopada UKS Manta będzie gospodarzem Finału Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach, który odbędzie się na pływalni AquaCentrum w Kościerzynie.

nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.