Aleksander Mach odwołany ze stanowiska dyrektora PODRu

poniedziałek, 17 października 2016 r., 17:39
fot. archiwum/AL

Z dniem 17 października Aleksander Mach został odwołany przez ministra rolnictwa ze stanowiska dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Funkcję szefa wojewódzkiej instytucji wspierania rolnictwa pełnił przez cztery lata.

20 sierpnia resort rolnictwa przejął od marszałków wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego. Nie trzeba było długo czekać na to, by w ślad za zmianą organu sprawującego pieczę nad placówkami poszły także zmiany kadrowe. Stanowisko w poniedziałek utracił Aleksander Mach - dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Przypomnijmy, że pod koniec września Rada Miasta Kościerzyna, której członkiem jest Aleksander Mach, sprzeciwiła się odwołaniu go ze stanowiska. W jego obronie stanęli także członkowie Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego przy PODRze, jak również wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

To jednak nie wystarczyło, by Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, na rok przed upływem kadencji Aleksandra Macha, odwołał go z pełnionej funkcji.

- Pełniąc tę zaszczytną funkcję dokładałem wszelkich starań, aby skutecznie wpływać na wzrost konkurencyjności polskiego sektora rolnego, podnoszenie kwalifikacji zawodowych rolników i mieszkańców obszarów wiejskich oraz poprawy warunków pracy i życia na pomorskiej wsi. Wszystkie podejmowane przeze mnie działania i wyzwania miały na celu rozwój oraz podniesienie jakości szeroko pojetego doradztwa rolniczego. Dzięki wspólnym staraniom udało się nam uruchomić nową siedzibę Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Pomorskie Centrum Pszczelarskie, biogazownię rolniczą w Lubaniu oraz wiele innych cennych inicjatyw, służących pomorskiemu rolnictwu - pisze w specjalnie wydanym oświadczeniu, Aleksander Mach.

- Słowa podziękowania kieruję do wszystkich pracowników, rolników, firm, instytucji oraz osób, z którymi miałem przyjemność dotychczas współpracować, Jestem przekonany, że nasz wspólny wysiłek włożony w dynamiczny rozwój sektora rolno-spożywczego, nasza praca na rzecz pomorskiego rolnictwa, a także doradztwa rolniczego w Polsce, przyniesie wymierne korzyści. Wyrażam nadzieję, że nadal będziemy podejmować wspólne inicjatywy dla dobra rolników i mieszkańców obszarów wiejskich oraz rozwoju rolnictwa -podsumowuje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.