Marian Knuth ze złotem i nowym rekordem świata w martwym ciągu

poniedziałek, 10 października 2016 r., 10:50
fot. nadesłane

W minionym tygodniu w Herzbergu w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Świata w Martwym Ciągu. O najwyższe trofeum walczył między innymi Marian Knuth z Wielkiego Klincza, który nie tylko sięgnął po złoto w kategorii masters, ale też ustanowił nowy rekord świata w swojej kategorii wiekowej i wagowej.

Niezwykle udany start na Mistrzostwach Świata w Martwym Ciągu w Niemczech ma za sobą zawodnik z gminy Kościerzyna, 58-letni Marian Knuth. Mieszkaniec Wielkiego Klincza startując w kategorii masters do 100 kg, zakończył swoją konkurencję z wynikiem 240 kg. Tym samym sięgnął po złoto. Co więcej ustanowił też nowy rekord świata w tej kategorii wiekowej i wagowej. Warto dodać, że poprzeni rekord, który wynosił 235 kg również należał do kościerskiego zawodnika. Ustanowił go przed rokiem na Mistrzostwach Europy w Łodzi.

Udział w Mistrzostwach Świata w Herzbergu Mariana Knutha był możliwy dzięki gminie Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.