Kościerzyna. 16-latek za kierownicą z blisko pół promilem alkoholu!

poniedziałek, 10 października 2016 r., 10:16
fot. archiwum

Przed sądem dla nieletnich będzie odpowiadał 16-letni mieszkaniec Kościerzyny, który w niedzielny wieczór wybrał się na przejażdżkę samochodem. Nastolatek nie tylko prowadził pojazd nie posiadając do tego uprawnień, ale wydmuchał blisko pół promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19. na ulicy Dworcowej w Kościerzynie.

- Policjanci zatrzymali do kontroli opla astrę, za kierownicą którego siedział 16-latek. Jak się okazało nastolatek zabrał samochód matce. Przeprowadzone u niego badanie alkomatem wykazało, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Wydmuchał blisko pół promila alkoholu. Po wykonaniu czynności, 16-latek został przekazany rodzicom - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

Nastolatek za kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem dla nieletnich.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.