Kaszubskie Romanse w Domu Pomocy Społecznej w Stawiskach

piątek, 7 października 2016 r., 09:58
fot. nadesłane/DPS w Stawiskach

Już po raz trzeci odbył się wieczór poezji śpiewanej "Kaszubskie romanse". Jego gospodarzem był zespół muzyczny "Choranki " z Domu Pomocy Społecznej "Kaszub" w Stawiskach.

Na scenie pojawili się muzycy poezji śpiewanej Paweł Ruszkowski oraz Zbigniew Rolniczak. Autorskimi aranżacjami wprowadzili słuchaczy w swój świat poezji. Podczas wieczoru można było usłyszeć utwory znanych polskich wykonawców m.in. Grzegorza Turnaua, Wolnej Grupy Bukowina oraz Edyty Geppert.

Wystąpili również artyści amatorzy: panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wąglikowic oraz Wielkiego Klincza, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Cisewia, zespół muzyczny "Choranki" z Domu Pomocy Społecznej ze Stawisk oraz młodzież ze Skorzewa.

W wieczorku uczestniczyli: Grzegorz Piechowski - wójt gminy Kościerzyna, Bożena Grzywaczewska - prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Dobroczynności oraz Barbara Całka oraz Maciej Grzywaczewski, Pani Lucyna Bruniecka z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, ksiądz proboszcz parafii w Skorzewie Aleksander Dziadowicz oraz wielu innych gości.

Przemiła atmosfera, znakomita publiczność oraz cudowna poezja, a wszystko w magicznej scenerii przygotowanej przez DPS "Kaszub" oraz wolontariuszy z Kościerskiego Centrum Wolontariatu. Zapraszamy za rok.

Kaszubskie Romanse III zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków gminy Kościerzyna.

nadesłane/DPS "KASZUB" w Stawiskach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.