Policjanci gościli w SOSW w Kościerzynie

piątek, 7 października 2016 r., 09:38
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W czwartek funkcjonariusze gościli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kościerzynie. Policjanci rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przestrzegali młodzież przed konsekwencjami stosowania rozmaitych form przemocy i agresji. Mundurowi zwrócili uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych by być widocznym na drodze.

Policjanci z Kościerzyny spotkali się z wychowankami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego znajdującego się na terenie miasta. Głównym tematem spotkania z dziećmi i młodzieżą była odpowiedzialność prawna nieletnich. Mundurowi wyjaśniali przede wszystkim jak ważne jest bezpieczeństwo w szkole i zachowanie wolne od przemocy i agresji rówieśniczej. Wspólnie z uczniami wypracowali zasady postępowania w przypadku, gdy się jest świadkiem przestępstwa, wykroczenia bądź rozmaitych form przemocy. Stróże prawa omówili rodzaje agresji, podpowiadali jak sobie radzić ze złością.

Podczas spotkania mundurowi przypominali również uczniom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, ale także jak bawić się bezpiecznie w domu, szkole czy na placu zabaw. Mundurowi zwrócili uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność dziecka oraz mogą uratować życie. Nie zabrakło też tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku zaczepienia przez osobę obcą, która może poczęstować je słodyczami lub innymi prezentami.

Wychowankowie podczas prelekcji bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

KPP Kościerzyna


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.