Uwaga! Wichury przejdą nad Kaszubami

środa, 5 października 2016 r., 12:55
fot. internet/pogodynka.pl

Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności aż do czwartkowego popołudnia. Na Pomorzu, a także i na Kaszubach ma pojawić się wiatr, który w porywach może osiągać nawet do 100 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla naszego regionu.

Przez całą środę i czwartkowy poranek przez Pomorze mają przejść potężne wichury. Na terenie powiatów kartuskiego i kościerskiego może wiać z prędkością od 45 km/h do 55 km/h, a w porywach nawet do 70 km/h. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wiatr ma zacząć stopniowo słabnąć już od czwartkowego poranku.

Należy pamiętać, by przy silnym wietrze nie wychodzić bez potrzeby z domu, nie podróżować samochodem jeśli nie jest to konieczne. Warto także odpowiednio zabezpieczyć okna i drzwi oraz elementy znajdujące się na balkonach i podwórzach, które mógłby porwać wiatr. Warto też zadbać o to, by nie pozostawiać samochodu pod trakcjami elektrycznymi i drzewami.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.