Raduń. Strażacy wzbogacili się o motopompę tohatsu

wtorek, 4 października 2016 r., 12:35
fot. AL

Druhowie z Radunia wzbogacili się o nowy sprzęt. We wtorkowy poranek na ich ręce uroczyście przekazano motopompę pożarniczą tohatsu. - Urządzenie to jest bezpośrednim sprzętem ratowniczym pozwalającym na szybsze doprowadzenie wody podczas działań i zmniejsza ryzyko utraty mienia, zdrowia, a nawet życia - podkreślał naczelnik OSP Raduń, Mateusz Szmaglik.

W uroczystości przekazania sprzętu na rzecz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Raduniu wzięli udział między innymi wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie bryg. Tomasz Klinkosz, zarząd powiatu kościerskiego na czele ze starostą Alicją Żurawską, Prezes ZOSP RP Gminy Dziemiany Piotr Laska oraz druhowie miejscowej jednostki.

- Miło mi gościć w tak pięknym miejscu, wybudowanym przez państwa od podstaw. Jestem usatysfakcjonowany tym, że mogliśmy wzbogacić państwa siłę bojową o tę motopompę. Myślę, że będziemy pomagać także w kolejnym okresie. My, mam tu na myśli Państwo, przykładamy bardzo dużą wagę do tego, aby służby mundurowe były dobrze wyposażone i dobrze wynagradzane. Na przyszły rok budżet na ten cel został zwiększony, abyście między innymi mogli doposażyć się sprzętowo - mówił wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk.

Motopompa tohatsu, która trafiła na wyposażenie jednostki w Raduniu trafiła tu z Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

- Cieszę się, że ten sprzęt trafił do tej jednostki, która nie jest ani największą ani najlepiej wyposażoną, ale jest jedną z najlepszych. Stanowi doskonały wzór i przykład tego, jak chęci mogą przerodzić się w rzeczywistość i jak współpraca wielu ludzi w krótkim czasie może bardzo rozwinąć jednostkę. Pamiętam, że przed trzema laty ta jednostka nawet nie marzyła o tym, żeby znaleźć się w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym. Dzisiaj jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości i to zasługa tutejszych druhów - podkreślał szef kościerskich strażaków, bryg. Tomasz Klinkosz.

Radości z otrzymania nowego sprzętu nie kryli też strażacy z OSP Raduń.

- Dziękujemy za przybycie do małej, ale prężnie działającej jednostki, jaką jest Ochotnicza Straż Pożarna w Raduniu. Zarząd składa państwu gorące podziękowania za przekazanie naszej jednostce motopompy tohatsu. Urządzenie to jest bezpośrednim sprzętem ratowniczym pozwalającym na szybsze doprowadzenie wody podczas działań i zmniejsza ryzyko utraty mienia, zdrowia, a nawet życia. Motopompa, którą będziemy użytkować, ma bardzo istotny wpływ na rozwój naszej jednostki. Jesteście państwo ludźmi dobrej woli, na których można polegać w każdej sytuacji. W imieniu zarządu, jak i druhów naszej jednostki chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że nasza jednostka została doposażona o tak wartościowy sprzęt - dziękował naczelnik OSP Raduń, Mateusz Szmaglik.

Wizyta wicewojewody pomorskiego w Raduniu była też okazją do rozmów na temat funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej w powiecie kościerskim, a zwłaszcza w gminie Dziemiany.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.