Policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek"

wtorek, 4 października 2016 r., 11:21
fot. archiwum

Pięciu kierujących po użyciu alkoholu oraz dwóch znajdujących się pod wpływem alkoholu zatrzymali w poniedziałek kościerscy policjanci w ramach przeprowadzonych przez siebie działań "Trzeźwy poranek". Ponadto funkcjonariusze wystawili też dziesięć mandatów karnych, zatrzymali dwa dowody rejestracyjnej i pięć praw jazdy.

W poniedziałek od samego rana policjanci z ruchu drogowego i posterunku policji w Liniewie realizowali działania "Trzeźwy Poranek".

- Mundurowi przeprowadzili ponad 570 badań trzeźwości. Funkcjonariusze ujawnili pięciu kierujących po użyciu alkoholu i dwóch nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze uniemożliwili im dalszą jazdę. Łącznie mundurowi ukarali 10 uczestników ruchu za popełnione wykroczenia. Ponadto mundurowi zatrzymali dwa dowodów rejestracyjnych i pięć prawa jazdy - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny

- Działania te są realizowane przez funkcjonariuszy cyklicznie. Tego typu akcje mają charakter prewencyjny - podsumowuje asp. Piotr Kwidziński.

AL

Kiedyś widziałem taką akcję koło przystanka PKM w brętowie. Na moich oczach kazali facetowi zjechać na bok który chuchnął przez okno w samochodzie.
Marek Bałuta   wtorek, 4 października 2016 r., 11:46