Kościerzyna. Z niepełnosprawnymi o bezpieczeństwie

poniedziałek, 3 października 2016 r., 11:58
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie spotkali się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Kościerzynie i rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, bezpieczeństwie osób starszych i udzielania pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze przedstawili swoje działania sprzed roku, zaproponowali rozwiązania prewencyjne i wysłuchali sugestii i oczekiwań pensjonariuszy.

W domu Środowiskowym Domu Samopomocy na terenie miasta funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zorganizowali debatę społeczną, dotyczącą bezpieczeństwa na drodze i bezpiecznych zachowań. Podczas spotkania policjanci przedstawili analizę działań oraz kilka informacji prewencyjnych m.in. jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz z dziedziny kształtowania bezpiecznych przestrzeni.

Następnie omówiony został nowy program prewencyjny "Bezpieczne miasto", który realizowany jest na terenie Kościerzyny. Natomiast strażacy instruowali podopiecznych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Ostatnim elementem spotkania była debata z udziałem pensjonariuszy. Policjanci wysłuchali spostrzeżeń mieszkańców oraz ich oczekiwań w zakresie bezpieczeństwa.

Poza policjantami w przygotowanie debaty włączyli się także pracownicy MOPS, PCPR z Punktu Informacji Kryzysowej, PCK i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

nadesłane/KPP Kościerzyna


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.