Ochotnicy z Dobrogoszczy z nowym wozem

poniedziałek, 3 października 2016 r., 11:53
fot. nadesłane/Tomasz Bednarek/naczelnik OSP Dobrogoszcz

Renault Master - to nowy nabytek strażaków z Dobrogoszczy. Nowy nabytek zastąpi wysłużonego już żuka z 1976 roku. Zakup nowego wozu bojowego był możliwy dzięki środkom finansowym z Urzędu Gminy Kościerzyna.

W piątek odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrogoszczy.

- Wóz bojowy marki Renault Master zastąpił wysłużonego Żuka z 1976 roku. Nasz nowy nabytek przez 15 lat samochód służył strażakom na lazurowym wybrzeżu we Francji. Sprawny technicznie, został sprowadzony do komisu z Lubartowa koło Lublina, skąd trafił na Kaszuby do Dobrogoszcza - mówi prezes OSP Dobrogoszcz, Przemysław Ostrowski.

W uroczystości przekazania samochodu wzięli udział przedstawiciele Zarządu OSP Dobrogoszcz na czele z prezesem Przemysławem Ostrowskim, naczelnikiem Tomaszem Bednarkiem, sekretarzem Witoldem Mrukiem, skarbnikiem Wojciechem Bednarek oraz druhowie jednostki.

W tak ważnej dla tutejszej jednostki chwili nie zabrakło też Komendanta PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Klinkosza, komendanta ZOSP RP Gminy Kościerzyna Piotra Jankowskiego, wójta, a zarazem prezesa OSP Gminy Kościerzyna Grzegorza Piechowskiego, sekretarza Zarządu Oddziału Gminnego OSP Zygmunta Szulista, Włodzimierz Ostrowski - członka Zarządu Oddziału Gminnego OSP Włodzimierza Ostrowskiego oraz radnego gminy Kościerzyna Andrzeja Miszczak.

Po oficjalnym przekazaniu samochodu na ręce druhów przez wójta Grzegorza Piechowskiego, walory wozu wszystkim uczestnikom uroczystości zaprezentował naczelnik. Po prezentacji dalsza część uroczystości została przeniesiona do sali wiejskiej, gdzie po podpisaniu stosownych dokumentów uczestnicy mogli zasiąść przy wspólnym stole i raczyć się myśliwskim bigosem.

Zakup nowego wozu dla OSP Dobrogoszcz był możliwy dzięki przekazaniu na ten cel środków w wysokości 31.000 zł przez Urząd Gminy Kościerzyna.

Dodajmy, że to nie jedyny wydatek kościerskiego samorządu poniesiony w tym roku na rzecz tutejszych jednostek OSP. W maju o nowy wóz bojowy wzbogacili się też ochotnicy z Kłobuczyna. W przyszłym roku gmina zamierza zakupić samochód dla OSP Wąglikowice.

AL
info. Przemysław Ostrowski - prezes OSP Dobrogoszcz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.