Gm. Karsin. Droga asfaltowa Osowo-Zamość wykonana

poniedziałek, 3 października 2016 r., 10:04
fot. nadesłane/UG Karsin

Zakończył się pierwszy etap budowy drogi asfaltowej Osowo-Zamość. W ramach zadania powstał 650-metrowy odcinek z Osowa do Osówka. Wartość inwestycji to ponad 150 tys. zł.

Profil drogi ma średnią szerokość 6,3 m. Ułożono dwie warstwy asfaltu, tj. warstwę wiążącą o grubości czterech centymetrów oraz warstwę ścieralną o grubości trzech centymetrów. Wykonawcą robót była firma "Dromos" z Kartuz, która wykonała to zadanie za 155.000 zł. Połowę tej kwoty tj. 77.000 zł gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

W przyszłym roku planowana jest przebudowa kolejnego fragmentu drogi na odcinku Osówko - Białe Błoto.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.