Dziemiany. Spłonęło mieszkanie i stolarnia

poniedziałek, 3 października 2016 r., 09:16
fot. internet/facecbook.com

W nocy z soboty na niedzielę doszło do pożaru budynku mieszkalnego oraz stolarni. Najprawdopodobniej na skutek uderzenia pioruna stolarnia i jedno z mieszkań w budynku wielorodzinnym spłonęły doszczętnie. Bez dachu nad głową pozostała czteroosobowa rodzina.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kościerzynie otrzymał około godziny 23.45. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z PSP Kościerzyna, jak i ochotniczych straży pożarnych. W sumie z żywiołem przez sześć godzin walczyło dziewięć zastępów strażaków z OSP Dziemiany, OSP Raduń, OSP Lipusz, OSP Piechowice, OSP Trzebuń oraz JRG Kościerzyna.

Jak informuje rzecznik KP PSP w Kościerzynie, bryg. Wiesław Kiedrowicz, po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ogniem objęta była stolarnia oraz poddasze budynku mieszkalnego.

- Pożarem objęty był kompleks budynków. Spaleniu uległ obiekt stolarni i jedno z mieszkań w budynku wielorodzinnym - informuje dowódca JRG Kościerzyna, mł. bryg. Tomasz Holc.

W sumie pożar strawił 120 metrów kwadratowych stolarni oraz 120 metrów kwadratowych budynku mieszkalnego wraz z wyposażeniem. Straty wstępnie oszacowano na około 400.000 zł, w tym 200.000 zł w budynkach. Najprawdopodobniej pożar powstał na skutek uderzenia pioruna w linię energetyczną średniego napięcia.

Bez dachu nad głową pozostała czteroosobowa rodzina. Obecnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dziemianach jest w trakcie organizacji pomocy dla pogorzelców. O możliwości przyłączenia się do pomocy poinformujemy we wtorek.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.