Skrzydłowo. Spłonęła stodoła z chlewnią

piątek, 30 września 2016 r., 10:44
fot. archiwum

W czwartkowy wieczór osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem stodoły i chlewni w miejscowości Skrzydłowo (gm. Nowa Karczma). Drewniana stodoła spłonęła doszczętnie, po chlewni pozostały tylko mury. Straty wstępnie oszacowano na około 50.000 zł.

Zgłoszenie o pożarze stodoły i chlewni kościerscy strażacy otrzymali około godziny 19.30. Jak informuje st. asp. Mariusz Burandt, po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu strażaków, drewniana stodoła oraz dach chlewni, które znajdowały się w zwartej zabudowie, całkowicie były już objęte ogniem. Pierwszy z obiektów spłonął doszczętnie. Po chlewni pozostały jedynie mury. Spaleniu uległy też około cztery tony magazynowanego w stodole siana, osiem ton zboża oraz maszyny rolnicze. Straty wstępnie oszacowano na około 50.000 zł.

W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z OSP Nowa Karczma, OSP Wysin, OSP Grabówko, OSP Liniewo oraz JRG Kościerzyna. Działania strażaków trwały nieco ponad cztery godziny.

Przyczynę pożaru wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.