Chrztowo. Spłonął budynek mieszkalny

środa, 28 września 2016 r., 08:41
fot. nadesłane

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z pożarem budynku mieszkalnego w miejscowości Chrztowo (gm. Liniewo). Spaleniu całkowicie uległo między innymi poddasze obiektu. Straty wstępnie oszacowano na około 200.000 zł. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kościerzynie otrzymał około godziny 4.30. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z JRG Kościerzyna oraz pięciu jednostek OSP. Jak informuje dowódca akcji st. asp. Sławomir Kujawski, po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów, dach jednorodzinnego budynku mieszkalnego całkowicie objęty był pożarem. Mimo błyskawicznej i sprawnej akcji gaśniczej dach pokryty eternitem oraz poddasze obiektu o konstrukcji drewnianej uległo całkowitemu spaleniu. Parter został zalany.

Straty wstępnie oszacowano na około 200.000 zł. Budynek najprawdopodobniej czeka rozbiórka. Wartość uratowanego mienia to około 10.000 zł. W momencie wybuchu pożaru nikt nie znajdował się w obiekcie.

W akcji gaśniczej, która trwała nieco ponad trzy godziny, brały udział OSP Stare Polaszki, OSP Liniewo, OSP Wysin, OSP Nowe Polaszki, OSP Lubieszyn, JRG Kościerzyna. W sumie z pożarem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej.

Przyczynę powstania ognia ustala kościerska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.