Kościerzyna. Pożar na os. 1000-lecia - jedna osoba nie żyje, trzy podtrute dymem

poniedziałek, 26 września 2016 r., 18:39
fot. archiwum

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w poniedziałkowe popołudnie w jednym z mieszkań na osiedlu 1000-lecia w Kościerzynie. W jego wyniku śmierć poniosła jedna osoba, a trzy zostały przetransportowane do szpitala.

Do pożaru doszło w poniedziałek tuż przed godziną 17. na drugim piętrze jednego z mieszkań na osiedlu 1000-lecia w Kościerzynie.

- Na miejscu zdarzenia znaleziono zwęglone ciało, jak się okazało ofiarą pożaru jest 86-letni mężczyzna, który był właścicielem mieszkania - informuje Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak uzupełnia Tomasz Klinkosz, Komendant PSP w Kościerzynie, z powodu zdarzenia z budynku ewakuowano kilkanaście osób, a trzy z nich wymagały hospitalizacji na skutek podtrucia dymem. Akcja gaśnicza dobiegła już końca, żywioł całkowicie strawił jedno mieszkanie, okopcona została klatka schodowa, również i elewacja budynku została uszkodzona.

Z żywiołem walczyło osiem zastępów straży pożarnej - trzy z JRG Kościerzyna, dwa z OSP w Wielkim Klinczu, dwa z OSP w Skorzewie oraz jeden z OSP w Łubianie. Na miejscu obecny jest także prokurator, biegły sądowy oraz policja, którzy będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zajścia.

MSz


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.