Kościerzyna. Pożar na os. 1000-lecia - jedna osoba nie żyje, trzy podtrute dymem

poniedziałek, 26 września 2016 r., 18:39
fot. archiwum

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w poniedziałkowe popołudnie w jednym z mieszkań na osiedlu 1000-lecia w Kościerzynie. W jego wyniku śmierć poniosła jedna osoba, a trzy zostały przetransportowane do szpitala.

Do pożaru doszło w poniedziałek tuż przed godziną 17. na drugim piętrze jednego z mieszkań na osiedlu 1000-lecia w Kościerzynie.

- Na miejscu zdarzenia znaleziono zwęglone ciało, jak się okazało ofiarą pożaru jest 86-letni mężczyzna, który był właścicielem mieszkania - informuje Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak uzupełnia Tomasz Klinkosz, Komendant PSP w Kościerzynie, z powodu zdarzenia z budynku ewakuowano kilkanaście osób, a trzy z nich wymagały hospitalizacji na skutek podtrucia dymem. Akcja gaśnicza dobiegła już końca, żywioł całkowicie strawił jedno mieszkanie, okopcona została klatka schodowa, również i elewacja budynku została uszkodzona.

Z żywiołem walczyło osiem zastępów straży pożarnej - trzy z JRG Kościerzyna, dwa z OSP w Wielkim Klinczu, dwa z OSP w Skorzewie oraz jeden z OSP w Łubianie. Na miejscu obecny jest także prokurator, biegły sądowy oraz policja, którzy będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zajścia.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.