Ubezpiecz się nie wychodząc z domu

poniedziałek, 26 września 2016 r., 14:02
fot. nadesłane

Kupujesz swój pierwszy samochód albo wymieniasz go po wielu latach. Wiesz, że nie ruszysz w drogę bez wykupienia ubezpieczenia OC. W myślach widzisz już chaos informacyjny i dziesiątki ofert różnorodnych firm. Którą wybrać? Na domiar złego nie masz czasu na stanie w wielogodzinnych kolejkach. Zapowiada się koszmar? Niekoniecznie. Przecież jest Internet!

Wygodny wybór

Nie wychodząc z domu, możesz poznać wszystkie oferty towarzystw ubezpieczeniowych - każde z nich posiada bowiem stronę internetową, wbudowane aplikacje służące do obliczania wysokości składki i oczywiście dane kontaktowe. Infolinia stanowi podstawowe łącze między klientami firm, które nie posiadają siedzib stacjonarnych, co jest już standardem w świecie ubezpieczeń.

Jednakże, mając świadomość istnienia kilkudziesięciu podmiotów rynkowych, nie sposób poświęcać każdemu czas z osobna i przeglądać stronę po stronie, mozolnie wypełniając od nowa podobne skądinąd formularze. Jak przeskoczyć tę barierę, aby nie stracić szansy na oszczędność? W tym celu warto sięgnąć po profesjonalne, aktualne narzędzie, jakim jest Kalkulator OC oraz AC Najtaniej u Agenta. Wystarczy, że w tym jednym miejscu przez kilka minut wypełnisz formularz, który odnosi się do doświadczeń w roli kierowcy (m.in. długość stażu jako posiadacz prawa jazdy) oraz wszelkich parametrów pojazdu (od producenta, rocznika i marki, przez pojemność silnika i rodzaj nadwozia, po rodzaj stosowanego paliwa i wersję wyposażeniową).

Wygenerowana tabela opiera się o dane z wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a więc zamiast żmudnego przeglądania każdej oferty z osobna otrzymujesz indywidualny raport i odpowiedź, co będzie najbardziej opłacalnym wyborem. Bez wychodzenia z domu, całkowicie za darmo.

Dalsze procedury

Pogłębienie wiedzy na temat konkretnej oferty i ubezpieczyciela, załatwienie formalności oraz późniejsze rozliczenie szkody - to wszystko można w XXI wieku zrobić przez Internet. Firmy ubezpieczeniowe niejednokrotnie nawet nie wysyłają swoich pracowników, by ocenili szkodę i na tej podstawie obliczyli wysokość odszkodowania. Wystarczy kilka zdjęć z miejsca wypadku, a przecież aparat jest wbudowany w większość telefonów komórkowych.

Nie tylko OC

Podobnie jak obowiązkowe OC, tak inne dodatki ułatwiające życie są do sprawdzenia i zamówienia bezpośrednio przez Internet. Ubezpieczenia AC, assistance czy NNW nie są domeną wyłącznie instytucji o globalnym zasięgu, z siedzibami, które trzeba odwiedzić. Tak naprawdę chwila surfowania po sieci wystarczy, aby znaleźć dla siebie optymalny pakiet polis ubezpieczeniowych.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.