Ubezpiecz się nie wychodząc z domu

poniedziałek, 26 września 2016 r., 14:02
fot. nadesłane

Kupujesz swój pierwszy samochód albo wymieniasz go po wielu latach. Wiesz, że nie ruszysz w drogę bez wykupienia ubezpieczenia OC. W myślach widzisz już chaos informacyjny i dziesiątki ofert różnorodnych firm. Którą wybrać? Na domiar złego nie masz czasu na stanie w wielogodzinnych kolejkach. Zapowiada się koszmar? Niekoniecznie. Przecież jest Internet!

Wygodny wybór

Nie wychodząc z domu, możesz poznać wszystkie oferty towarzystw ubezpieczeniowych - każde z nich posiada bowiem stronę internetową, wbudowane aplikacje służące do obliczania wysokości składki i oczywiście dane kontaktowe. Infolinia stanowi podstawowe łącze między klientami firm, które nie posiadają siedzib stacjonarnych, co jest już standardem w świecie ubezpieczeń.

Jednakże, mając świadomość istnienia kilkudziesięciu podmiotów rynkowych, nie sposób poświęcać każdemu czas z osobna i przeglądać stronę po stronie, mozolnie wypełniając od nowa podobne skądinąd formularze. Jak przeskoczyć tę barierę, aby nie stracić szansy na oszczędność? W tym celu warto sięgnąć po profesjonalne, aktualne narzędzie, jakim jest Kalkulator OC oraz AC Najtaniej u Agenta. Wystarczy, że w tym jednym miejscu przez kilka minut wypełnisz formularz, który odnosi się do doświadczeń w roli kierowcy (m.in. długość stażu jako posiadacz prawa jazdy) oraz wszelkich parametrów pojazdu (od producenta, rocznika i marki, przez pojemność silnika i rodzaj nadwozia, po rodzaj stosowanego paliwa i wersję wyposażeniową).

Wygenerowana tabela opiera się o dane z wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a więc zamiast żmudnego przeglądania każdej oferty z osobna otrzymujesz indywidualny raport i odpowiedź, co będzie najbardziej opłacalnym wyborem. Bez wychodzenia z domu, całkowicie za darmo.

Dalsze procedury

Pogłębienie wiedzy na temat konkretnej oferty i ubezpieczyciela, załatwienie formalności oraz późniejsze rozliczenie szkody - to wszystko można w XXI wieku zrobić przez Internet. Firmy ubezpieczeniowe niejednokrotnie nawet nie wysyłają swoich pracowników, by ocenili szkodę i na tej podstawie obliczyli wysokość odszkodowania. Wystarczy kilka zdjęć z miejsca wypadku, a przecież aparat jest wbudowany w większość telefonów komórkowych.

Nie tylko OC

Podobnie jak obowiązkowe OC, tak inne dodatki ułatwiające życie są do sprawdzenia i zamówienia bezpośrednio przez Internet. Ubezpieczenia AC, assistance czy NNW nie są domeną wyłącznie instytucji o globalnym zasięgu, z siedzibami, które trzeba odwiedzić. Tak naprawdę chwila surfowania po sieci wystarczy, aby znaleźć dla siebie optymalny pakiet polis ubezpieczeniowych.


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.