Lipusz. Biwakiem rozpoczęli nowy rok harcerski

sobota, 24 września 2016 r., 13:37
fot. MSz

Kościerscy harcerze rozpoczęli nowy rok harcerski. Ponad 200 z nich zebrało się w Zespole Szkół w Lipuszu, gdzie odbył się apel, wręczano odznaczenia, rozpalono symboliczne ognisko oraz wspólnie śpiewano harcerskie piosenki. Wydarzenie odbyło się w ramach trzydniowego biwaku.

Biwak trwał przez cały weekend, harcerze poznawali kulturę kaszubską, miejscowość Lipusz oraz jej okolice, mieli okazję zwiedzać Muzeum Gospodarstwa Wiejskiego oraz groby pomordowanych w Starym Karpnie.

Oprócz tego, harcerze wzięli także udział w zajęciach przygotowanych przez OSP w Liniewie oraz w wyścigu kajakowym na jeziorze Skrzynki Duże. Nie brakowało harcerskiego ogniska. Wydarzenie zakończyło się w niedzielę po mszy św. apelem w którym udział wzięli ks. Prałat Jan Ostrowski, który 10 lat temu założył 7 Drużynę Harcerską w Lipuszu, słowa podziękowania do harcerzy skierował wójt Mirosław Ebertowski, oraz dyrektor Barbara Edel.

źródło: Parafia w Lipuszu
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.