Stróże prawa na motocyklach bawili się i pomagali Błażejowi w walce o powrót do zdrowia

czwartek, 22 września 2016 r., 21:21
fot. nadesłane/Klub Blue Knights Poland IV Nort

Niemalże dwieście osób wzięło udział w zakończeniu sezonu motocyklowego klubu zrzeszającego stróżów prawa - Blue Knights Poland. Uczestnicy zlotu nie tylko dobrze się bawili, ale ogólnopolskie spotkanie wykorzystali także by pomóc dwuletniemu Błażejowi. W sumie podczas zbiórki do puszek, licytacji, gier i bezpośrednich wpłat na konto zebrali już ponad pięć tysięcy złotych. Kwota ta będzie jednak większa.

Klub Motocyklowy Blue Knights LEMC powstał w USA. Warunkiem przynależenia do niego jest m.in. posiadanie motocykla oraz możliwość procesowego zatrzymania osoby. W głównej mierze jego członkami są policjanci. W Polsce obecnie funkcjonuje dziesięć oddziałów. Minimum dwa razy do roku jego członkowie spotykają się na wspólnym zlocie, podczas którego mają okazję do integracji, dobrej zabawy, jak i pomocy innym. Szczególną uwagę klub kładzie także na propagowanie bezpiecznego stylu jazdy oraz pozytywnego wizerunku motocyklisty.

Organizatorem ostatniego ogólnopolskiego zlotu na zakończenie sezonu, który odbył się w miniony weekend w kościerskim Garczynie, był Klub Blue Knights Poland IV North, który zrzesza policjantów powiatów kartuskiego i kościerskiego. W sumie w spotkaniu uczestniczyło niemalże dwieście osób z całego kraju. Organizatorzy zadbali o to, aby jego uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, ale również o to, by wspólna zabawa zaowocowała pomocą dla jednego z małych mieszkańców powiatu kościerskiego.

Podczas zlotu odbyła się bowiem zbiórka środków do puszek na rzecz dwuletniego Błażeja. Podopieczny Fundacji "Zdążyć z Pomocą" urodził się z wrodzonymi wadami rozwojowymi kończyn - brakiem kończyny górnej prawej, brakiem kości udowej prawej, brakiem obydwu kości strzałkowych, skróceniem pozostałych kości długich, stopami płasko-koślawymi i nieprawidłową budową dłoni lewej. Błażej chciałby chodzić i biegać. Aby osiągnąć to marzenie, musi przejść operacje i długotrwały proces rehabilitacyjny.

Fundusze na leczenie dwulatka zbierano także podczas konkursów i licytacji oraz bezpośrednich wpłat na konto. W środę przedstawiciele klubu odwiedzili rodzinę Błażeja i przy niej nastąpiło otwarcie puszek i przeliczenie zebranych środków. W sumie do tej pory udało się zebrać 5.241,60 zł. Nadal jednak nie zarejestrowano wszystkich przelewów. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu przeprowadzonej zbiórki. Wspólnie udało się zebrać niemałą kwotę od uczestników zlotu i firm. Rodzina też jest bardzo wdzięczna. Nie spodziewała się takiego odzewu - mówi Sławomir Sikora, sekretarz Blue Knights Poland IV North.

Stróże prawa po raz kolejny udowodnili więc, że spieszą z pomocą nie tylko podczas pełnionej przez nich służby, ale też chętnie wspierają akcje charytatywne w swoim czasie wolnym. 

Wesprzeć dwuletniego Błażeja w walce o powrót do zdrowia może każdy oddając na jego rzecz swój 1 proc. podatku bądź dokonując wpłat na specjalne konto fundacji. Ze szczegółami można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.