Stróże prawa na motocyklach bawili się i pomagali Błażejowi w walce o powrót do zdrowia

czwartek, 22 września 2016 r., 21:21
fot. nadesłane/Klub Blue Knights Poland IV Nort

Niemalże dwieście osób wzięło udział w zakończeniu sezonu motocyklowego klubu zrzeszającego stróżów prawa - Blue Knights Poland. Uczestnicy zlotu nie tylko dobrze się bawili, ale ogólnopolskie spotkanie wykorzystali także by pomóc dwuletniemu Błażejowi. W sumie podczas zbiórki do puszek, licytacji, gier i bezpośrednich wpłat na konto zebrali już ponad pięć tysięcy złotych. Kwota ta będzie jednak większa.

Klub Motocyklowy Blue Knights LEMC powstał w USA. Warunkiem przynależenia do niego jest m.in. posiadanie motocykla oraz możliwość procesowego zatrzymania osoby. W głównej mierze jego członkami są policjanci. W Polsce obecnie funkcjonuje dziesięć oddziałów. Minimum dwa razy do roku jego członkowie spotykają się na wspólnym zlocie, podczas którego mają okazję do integracji, dobrej zabawy, jak i pomocy innym. Szczególną uwagę klub kładzie także na propagowanie bezpiecznego stylu jazdy oraz pozytywnego wizerunku motocyklisty.

Organizatorem ostatniego ogólnopolskiego zlotu na zakończenie sezonu, który odbył się w miniony weekend w kościerskim Garczynie, był Klub Blue Knights Poland IV North, który zrzesza policjantów powiatów kartuskiego i kościerskiego. W sumie w spotkaniu uczestniczyło niemalże dwieście osób z całego kraju. Organizatorzy zadbali o to, aby jego uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, ale również o to, by wspólna zabawa zaowocowała pomocą dla jednego z małych mieszkańców powiatu kościerskiego.

Podczas zlotu odbyła się bowiem zbiórka środków do puszek na rzecz dwuletniego Błażeja. Podopieczny Fundacji "Zdążyć z Pomocą" urodził się z wrodzonymi wadami rozwojowymi kończyn - brakiem kończyny górnej prawej, brakiem kości udowej prawej, brakiem obydwu kości strzałkowych, skróceniem pozostałych kości długich, stopami płasko-koślawymi i nieprawidłową budową dłoni lewej. Błażej chciałby chodzić i biegać. Aby osiągnąć to marzenie, musi przejść operacje i długotrwały proces rehabilitacyjny.

Fundusze na leczenie dwulatka zbierano także podczas konkursów i licytacji oraz bezpośrednich wpłat na konto. W środę przedstawiciele klubu odwiedzili rodzinę Błażeja i przy niej nastąpiło otwarcie puszek i przeliczenie zebranych środków. W sumie do tej pory udało się zebrać 5.241,60 zł. Nadal jednak nie zarejestrowano wszystkich przelewów. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu przeprowadzonej zbiórki. Wspólnie udało się zebrać niemałą kwotę od uczestników zlotu i firm. Rodzina też jest bardzo wdzięczna. Nie spodziewała się takiego odzewu - mówi Sławomir Sikora, sekretarz Blue Knights Poland IV North.

Stróże prawa po raz kolejny udowodnili więc, że spieszą z pomocą nie tylko podczas pełnionej przez nich służby, ale też chętnie wspierają akcje charytatywne w swoim czasie wolnym. 

Wesprzeć dwuletniego Błażeja w walce o powrót do zdrowia może każdy oddając na jego rzecz swój 1 proc. podatku bądź dokonując wpłat na specjalne konto fundacji. Ze szczegółami można zapoznać się tutaj.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.