Kościerscy karatecy zdobyli srebro i brąz na ogólnopolskim turnieju w stolicy

czwartek, 22 września 2016 r., 10:54
fot. nadesłane/autor: Wojciech Mrowiński

Czteroosobowa reprezentacja Kościerskiego Klubu Karate-do "Seiunchin" wróciła z dwoma medalami z Ogólnopolskiego Turnieju "Praga Cup 2016" o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe. Dla młodych karateków był to kolejny sprawdzian przed czekającą ich za miesiąc najważniejszą imprezą tego roku - Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Reprezentanci Kościerzyny z dużym animuszem pokonywali swoich rywali i pięli się w drabince turniejowej, wysoko docierając w ogólnej klasyfikacji. I tak Emilia Myszk z sekcji w Lipuszu dotarła aż do finału, który nieznacznie przegrała, zdobywając ostatecznie srebrny medal. Julian Rekowski, także z sekcji w Lipuszu zdobył medal brązowy, a pozostali dwaj młodzi kościerzynianie - Jakub Liedtke i Hubert Mrowiński uplasowali się na piątych miejscach.

Całej czwórce należą się ogromne słowa uznania za występ w zawodach, które przyciągnęły zawodników z jedenastu miast Polski, takich jak: Grodzisk Mazowiecki, Rzeszów, Tomaszów Lubelski, Wejherowo, Ozorków, Kościerzyna, Biłgoraj, Aleksandrów Łódzki, Włocławek, Lublin, Warszawa.

Reprezentanci kościerskiego klubu, którzy pod wodzą trenera Wojciecha Mrowińskiego tak doskonale zaprezentowali się w stolicy, kolejny raz korzystnie zaznaczyli swoją obecność na krajowej mapie karate tradycyjnego, walcząc jak równy z równym, z zawodnikami z dużo większych klubów.

nadesłane
oprac. MD-Z


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.