Kościerscy karatecy zdobyli srebro i brąz na ogólnopolskim turnieju w stolicy

czwartek, 22 września 2016 r., 10:54
fot. nadesłane/autor: Wojciech Mrowiński

Czteroosobowa reprezentacja Kościerskiego Klubu Karate-do "Seiunchin" wróciła z dwoma medalami z Ogólnopolskiego Turnieju "Praga Cup 2016" o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe. Dla młodych karateków był to kolejny sprawdzian przed czekającą ich za miesiąc najważniejszą imprezą tego roku - Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Reprezentanci Kościerzyny z dużym animuszem pokonywali swoich rywali i pięli się w drabince turniejowej, wysoko docierając w ogólnej klasyfikacji. I tak Emilia Myszk z sekcji w Lipuszu dotarła aż do finału, który nieznacznie przegrała, zdobywając ostatecznie srebrny medal. Julian Rekowski, także z sekcji w Lipuszu zdobył medal brązowy, a pozostali dwaj młodzi kościerzynianie - Jakub Liedtke i Hubert Mrowiński uplasowali się na piątych miejscach.

Całej czwórce należą się ogromne słowa uznania za występ w zawodach, które przyciągnęły zawodników z jedenastu miast Polski, takich jak: Grodzisk Mazowiecki, Rzeszów, Tomaszów Lubelski, Wejherowo, Ozorków, Kościerzyna, Biłgoraj, Aleksandrów Łódzki, Włocławek, Lublin, Warszawa.

Reprezentanci kościerskiego klubu, którzy pod wodzą trenera Wojciecha Mrowińskiego tak doskonale zaprezentowali się w stolicy, kolejny raz korzystnie zaznaczyli swoją obecność na krajowej mapie karate tradycyjnego, walcząc jak równy z równym, z zawodnikami z dużo większych klubów.

nadesłane
oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.