Kłobuczyno. Potrącił rowerzystę i uciekł - wydmuchał 3 promile alkoholu!

czwartek, 15 września 2016 r., 20:57
fot. archiwum

Na krajowej "20" między Szymbarkiem a Kłobuczynem doszło do wypadku drogowego. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że nieoświetlony rowerzysta został potrącony tam przez samochód osobowy. Kierujący pojazdem po udzieleniu pomocy poszkodowanemu, zbiegł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był kompletnie pijany i posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło około godziny 20.30.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem mondeo 39-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego na łuku drogi potrącił rowerzystę, który był nieoświetlony. 39-latek udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwał pogotowie. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego, mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

- Przybyli na miejsce funkcjonariusze, ustalili kierującego pojazdem. Zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. 39-latek poddany badaniu na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Pobrano od niego także krew do badań. Jak się okazało mężczyzna posiadał także czynny zakaz prowadzenia pojazdów do 2017 roku - dodaje.

Potrącony 59-letni rowerzysta został przetransportowany do kościerskiego szpitala.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.